Президент підписав закон про правовий статус зниклих безвісти

01.08.2018, 17:01
Президент підписав закон про правовий статус зниклих безвісти - Фото
порош-подпись

Закон передбачає створення електронної бази даних осіб, зниклих безвісти

Президент Петро Порошенко підписав закон №2505-VIII про правовий статус осіб, зниклих безвісти. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документ визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, і забезпечує правове регулювання відносин, пов'язаних з встановленням і обліком, пошуком і соціальним захистом таких осіб і їх родичів.

"Закон спрямований на імплементацію міжнародних договорів з питань міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини щодо захисту осіб, зниклих безвісти, і їх родичів, учасницею яких є Україна", - відзначили в прес-службі.

Документом визначаються основні повноваження і завдання комісії з питань осіб, зниклих без вести при особливих обставинах.

Закон передбачає створення єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти, - електронної бази даних, яка міститиме відомості про осіб, зниклих безвісти, інформацію про непізнані останки, а також про наявність чи відсутність рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісти зниклими чи оголошення померлими.

Документом визначено структуру реєстру, порядок внесення відомостей і надання інформації.

"Реалізація положень закону дозволить належним чином врегулювати правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечити належний правовий захист таких осіб і їх родичів, а також врегулювати питання їх розшуку відповідно до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи", - підкреслили в прес-службі.

Документ вступає в силу на наступний день після опублікування.

Станом на 23 квітня 2018 року понад 400 осіб вважалися зниклими безвісти в Донбасі.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы