Премія Холодницького стала рекордною серед премій чиновників

29.05.2017, 16:17
Премія Холодницького стала рекордною серед премій чиновників - Фото
Назар Холодницький

У 2016 році на премії чиновникам найвищих ешелонів влади з державного бюджету було витрачено 6,5 млн грн. З цієї суми кожна третя гривня пішла на заохочення керівників Генеральної прокуратури - 2,3 млн. Про це пише Українська правда з посиланням на офіційну інформацію щодо виплати премій 120 керівникам 24-х органів влади протягом минулого року.

Правоохоронні та силові органи влади в 2016 році витратили на преміювання своїх керівників більше, ніж міністерства та інші органи влади.

Премія Холодницького стала рекордною серед премій чиновників

На відміну від своїх колег, Артем Ситник, голова НАБУ, на це не спрямував жодної копійки.

Водночас відомство Юрія Луценка виділилося на тлі інших не тільки найбільшим фондом преміювання. За останні два місяці 2016-го премії генпрокурора та його заступників зросли удвічі в порівнянні з попереднім періодом.

Один із заступників Луценка виплати премій пояснив так: "Система нарахування премії в органах влади діє дуже бюрократично - всіх преміюють в однаковому відсотковому розмірі (у відсотках до ставки, - ред.). Якщо немає "зальотів" - тебе преміюють безвідносно до результатів. По-друге, премія сприймається як надбавка до окладу, який є дуже скромним майже скрізь, крім НАБУ, САП і НАЗК".

Рекордсменом серед правоохоронців і всіх керівників держорганів став керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Протягом року місячна премія Назара Холодницького коливалася від 33 тисяч до 144,5 тис грн. Остання сума - абсолютний рекорд серед премій 2016 року.

Премія Холодницького стала рекордною серед премій чиновників

Холодницький пояснив свої високі премії тим, що таким чином прибирали зрівнялівку в оплаті праці прокурорів: "Через неузгодженість в законодавстві вийшло так, що керівник Антикорупційної прокуратури і рядовий прокурор мають однакові оклади. Що в мене, що у прокурора відділу оклади однакові. А відповідальність - різна. Щоб врегулювати питання оплати праці працівників прокуратури і градацію між керівним складом і рядовим, для цього кожен місяць визначається відсоток премії".

Збільшення суми премії наприкінці року керівник САП пояснив 60%-ною недокомплектацією штату до листопада 2016 р. і необхідністю використати весь зарплатний фонд.

"Не тільки у мене в останні місяці була висока премія, вона була високою у всіх співробітників. Це практика, я знаю, всіх державних органів. Це так звана "13-а зарплата", - уточнив глава САП.

Холодницький зазначає, що подібний розподіл грошей замість економії не є порушенням законодавства, і запевняє, що в 2017-му премії будуть вже не такими високими, "оскільки штат вже підібрано і зарплатний фонд розподіляється порівну".

Премія Холодницького стала рекордною серед премій чиновників

Серед п'ятьох заступників міністра внутрішніх справ Анастасія Дєєва і Тетяна Ковальчук - єдині, хто отримав премії за роботу наприкінці року.

Про Ковальчук відомо, що до роботи в МВС вона була помічником народного депутата Арсена Авакова.

За її словами Дєєвої, її місячна премія складає близько 19-20 тисяч грн. І ці гроші вона відпрацьовує, координуючи співпрацю міністерства з міжнародними організаціями: "Минулий рік був дуже інтенсивним. Ми мали дуже багато домовленостей з міжнародними партнерами щодо залучення фінансової допомоги на реалізацію проектів в усіх напрямках. І про результативність ми звітуємо кожного дня. Причому вся команда. Але рішення приймає міністр".

Дєєва зазначила, що під час роботи в корпоративному секторі вона заробляла вдвічі більше, при цьому обсяг робіт на нинішній посаді в МВС у неї значно більший.

"Зараз для мене це нормальна заробітна плата, яку я отримую, на яку я офіційно живу. У державній службі ми повинні мотивувати людей для того, щоб вони приходили, щоб вкладали свою компетентність, свій професіоналізм і хотіли тут працювати", - уточнила вона.

Серед міністерств керівники трьох відомств офіційно не отримували в 2016-му ні копійки премій. Це Міністерство аграрної політики, Міністерство інформаційної політики та Міністерство екології.

Найбільша сума на премії в 2016-му пішла в Міністерстві інфраструктури - 313,2 тис грн. А серед міністрів найбільшу суму в якості премій в минулому році отримав Євген Нищук - 59,6 тис грн.

Премія Холодницького стала рекордною серед премій чиновників

Інфографіка: Українська правда

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю