RU

Прем'єр Криму готує автономії конституційну революцію

18.07.2012, 10:32
Прем'єр Криму готує автономії конституційну революцію - Фото
Анатолій Могильов
Керівництво Криму пропонує зрівняти в правах Конституцію АРК з Конституцією України та наділити Верховну Раду автономії правом законодавчої ініціативи. Такі пропозиції робоча група, створена кримським прем'єром Анатолієм Могильовим, планує протягом двох місяців подати на розгляд Конституційної асамблеї при президенті Віктору Януковичу. В опозиції заявляють, що реалізація подібних ініціатив буде означати "вихід Криму зі складу України", повідомляє газета Комерсант-Україна.

"Наша задача - винести на розгляд Конституційної асамблеї наше бачення взаємин Криму з центральними органами влади і зробити систему управління логічною і зрозумілою", - процитували кримського прем'єра в прес-службі Радміну. Могильов підкреслив, що Крим володіє "потужним потенціалом", при якому неприпустимо залишатися дотаційним регіоном: "Нам необхідні не декларативні, а реальні повноваження. Це дозволить приймати більшість важливих для кримчан рішень не в Києві, а в самому Криму".

Робоча група повинна на цьому тижні подати Могильову перші пропозиції. Депутат Верховної Ради Криму Юхим Фікс (фракція Регіони Криму) повідомив Коммерсанту, що група сконцентрується на трьох напрямках: "Перше - йдеться про те, щоб Конституція АРК була нарівні з Конституцією України, щоб норми всіх законодавчих актів, які приймаються в країні, узгоджувалися до Конституції Криму в частині повноважень автономії. Другий документ - це наше бачення розділу "Автономна республіка Крим" в проекті майбутньої Конституції України, а третій - пропозиції, як наповнити повноваження автономії реальним змістом".

Серед іншого, за словами Фікса, робоча група планує ініціювати наділення Верховної Ради Криму правом законодавчої ініціативи "в тій частині, яка стосується реалізації повноважень автономії".

Перший заступник голови парламентського комітету з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Олександр Черноморов (Партія регіонів) сумнівається, що Київ схвалить пропозиції кримської влади. "Будь-які ініціативи Криму будуть зарубані на корені. Це традиції української держави, обумовлені страхом перед сепаратизмом", заявив депутат, додавши, що пропозиції Могильова "пов'язані з федералізацією України", і це піар-хід.

Представники опозиції заявляють, що ініціатива керівництва АРК за погодженням законів України з нормами Конституції автономії "означатиме конфедеративні зв'язки України з Кримом". "Фактично це вихід Криму зі складу України, що нинішнью Конституцією не допускається", - вважає заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський (НУНС).

Право законодавчої ініціативи для Верховної Ради Криму було передбачено в Конституції АРК від 6 травня 1992 року. Серед іншого, цей документ визначав Крим як самостійну державу, яка перебуває з Україною в конфедеративних відносинах. У березні 1995 року президент Леонід Кучма скасував Конституцію Криму, а в 1998 році Верховна рада законом затвердила нову Конституцію АРК з куди більш скромними повноваженнями.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини