RU

Представник ПАРЄ вважає Тимошенко і Луценка політв'язнями

02.10.2012, 10:06
Представник ПАРЄ вважає Тимошенко і Луценка політв'язнями - Фото
62a133509ffa6f9cfe609ee096688f3c.jpg
Влада завдасть величезної шкоди Україні, якщо після виборів вирішить надовго залишити у в'язниці екс-прем'єра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це в інтерв'ю Комерсант-Україна заявив голова моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Андрес Еркель.

"Я говорю про вибори, оскільки не виключаю, що те, що відбувається в цій сфері, засноване на передвиборному розрахунку влади. Хоча навіть якщо це так, це теж заслуговує самої негативної оцінки. Втім, ми побачимо, чи це так, коли по їх справах буде винесено рішення Європейського суду з прав людини", - сказав Еркель.

За його словами, Тимошенко за свої помилки на посаді прем'єра повинна нести не кримінальну, а політичну відповідальність. "Я повністю згоден, що Тимошенко на посаді прем'єр-міністра упустила безліч можливостей, які не слід було б упускати. Вона, наприклад, не змогла просунути Україну на шляху становлення ринкової економіки", - зазначив Еркель, додавши, що подальшу поведінку влади складно передбачити.

Відповідаючи на питання, чи є сьогодні в Україні політв'язні, Еркель підкреслив: "Є дипломатична відповідь на ваше запитання: у вас є колишні політики, які зараз у в'язниці. Я повинен відзначити, що Amnesty International сьогодні не називає ваших лідерів опозиції, які опинилися за гратами, в'язнями совісті. Тим часом я вважаю, що їх цілком можна назвати політичними в'язнями. При розгляді їхніх справ у суді було безліч порушень. Ще я зауважу, що для відповіді на ваше запитання важливе значення матиме позиція ЄСПЛ. Рішення суду у відповідних справах ще немає, але коли воно буде, можна буде чітко говорити, чи є позивачі політичними в'язнями".

На розгляд ПАРЄ зараз винесений проект резолюції, що визначає термін "політичний в'язень". Еркель вважає, що Тимошенко і Луценко підпадають під встановлювані цим документом рамки. "Моя відповідь - безумовно так. Резолюція ... буде розглянута в ПАРЄ у середу. Її текст хоча і не дуже довгий, але досить непростий для членів Парламентської асамблеї. І я впевнений, що при її розгляді в ПАРЄ працюватимуть адвокати, лобісти протилежних підходів, так що резолюція може змінитися як в один, так і в інший бік. Тим не менш, я вважаю, що після ухвалення цього документа відповіддю на ваше питання залишиться "так".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини