RU

Представник ЄЕСУ вимагає листів Лазаренка й Черномирдіна

04.10.2012, 12:26
Представник ЄЕСУ вимагає листів Лазаренка й Черномирдіна - Фото
87fac58ba51b83b772fe89fb3906f154.jpg
Представник ЄЕСУ у справі за позовом Міноборони РФ просить Київський апеляційний господарський суд Києва витребувати оригінали листів Павла Лазаренка й Віктора Черномирдіна, на підставі яких госпсуд Києва зобов'язав Держказначейство виплатити Міноборони РФ борг ЄЕСУ. Про це Олександр Ковальчук заявив сьогодні в судовому засіданні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ковальчук пояснив, що не зміг витребувати ці документи в суді першої інстанції, так як був притягнутий до справи на завершальній стадії. У той же час, за його словами, саме на цих нібито гарантійних листах грунтується рішення госпсуду Києва.

Тим не менш, у справі немає ні оригіналів, ні належним чином завірених копій даного листа. Наявні копії завірені з порушеннями законодавства і інструкції з діловодства. У свою чергу, представник Кабінету міністрів України підтримав дане клопотання, зазначивши, що Кабмін не має в своєму розпорядженні оригіналів листів, які були вилучені в ході розслідування кримінальної справи. Крім цього, представник ЄЕСУ попросив витребувати будь-які докази того, що українським і російським урядами готувалися які-небудь міждержавні програми, про які йдеться  в зазначених листах, а також інформацію про те, яким чином борг ЄЕСУ та гарантії українського уряду враховувалися в бухобліку Міністерства оборони РФ.

Нагадаємо, 19 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ по боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд. 113 млн 53 тис. 506 грн.

Міністерство оборони РФ звернулося в Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд. 239,45 млн.грн. у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона зажадала залучити як відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа.

Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини