RU

Право України на членство ЄС може підтвердити в травні - дипломат

24.02.2015, 11:52
Право України на членство ЄС може підтвердити в травні - дипломат - Фото
Андрюс Кубілюс (фото: ЕРА)
Фінальна декларація саміту Східного партнерства, який відбудеться в столиці Латвії в кінці травня, може містити формулювання, що підтверджують право України претендувати на членство в Європейському Союзі. Про це під час візиту в Україну сказав депутат литовського сейму, в минулому двічі прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Зараз в ЄС йде дискусія про те, щоб у підсумкових документах саміту з'явилося формулювання, яке нібито є очевидним, але досі не фігурувало в європейських документах. - Про те, що Україна є європейською державою. Ми працюємо над тим, щоб ця формула залишилася", - передає його слова Європравда.

Кубілюс також зазначив, що таке визнання є необхідним для юридичного підтвердження європерспектив Києва.

"Згідно з Угодою ЄС це дасть можливість стверджувати, що Україна має право подати заявку на вступ до Союзу і може стати повноціннім його членом при виконанні Копенгагенських критеріїв про дотримання демократії", - нагадав він. Політик уточнив, що, з досвіду Литви, наявність європейської перспективи є дуже важливою умовою для проведення "хворобливих" реформ.

Нагадаємо, що досі Євросоюз відмовлявся вносити назване формулювання про "європейську державу" у двосторонні і багатосторонні документи. У деклараціях самітів вживалася лише формулювання про те, що Україна є "європейською країною".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини