RU

Правляча партія Польщі не вважає Волинську трагедію геноцидом

11.07.2013, 13:18
Правляча партія Польщі не вважає Волинську трагедію геноцидом - Фото
Фото: ЕРА
Правляча партія Польщі Громадянська платформа (РО), голоси якої необхідні для прийняття заяви про Волинську трагедію, виступають проти назви тих подій "геноцидом" і встановлення 11 липня Днем пам'яті. Про це свідчать виступи представників партії під час дискусії на цю тему, яка відбулася в середу ввечері.

Представники РО, яка представлена ​​у Сеймі 206-ю з усіх 460 депутатів, переконували, що "етнічна чистка з ознаками геноциду" краще відображає сутність тих трагічних подій, ніж саме слово "геноцид", на якому наполягали більшість решти польських партій. Представники партії також закликали депутатів прийняти до уваги можливу негативну реакцію на заяву в Україні, передає УНІАН

Позицію РО підтримав Рух Палікота, представлений 36-ма депутатами у Сеймі, і представник якого під час дискусії закликав більше концентруватися на майбутніх відносинах з Україною, ніж на минулому.

На назві Волинської трагедії "геноцидом" наполягали представники найбільшої опозиційної партії Закон і справедливість (PiS), Польської селянської партії, що входить в урядову коаліцію (PSL) і опозиційних Союз лівих демократів (SLD), і Солідарна Польща (SP). Вони також закликали встановити 11 Липня Днем пам'яті жертв Волинської трагедії і мучеництва кресовьян.

Нагадаємо, Сейм Польщі планує проголосувати за заяву щодо сімдесятих роковин Волинської трагедії в найближчу п'ятницю.

20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року народження, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю - "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тис. поляків. Однак українські історики говорять про втричі меншу цифру і про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х.

Читайте також: Ехо Волинської трагедії: чому поляки знову говорять про геноцид
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини