RU

Прізвища Тимошенко і Луценка кидають тінь на Україну, - ПАРЄ

29.03.2012, 17:59
Прізвища Тимошенко і Луценка кидають тінь на Україну, - ПАРЄ - Фото
b68dc61adc178ff944e2ed51f550a1f1.jpg

Прізвища Юрія Луценка та Юлії Тимошенко кидають тінь на спроби України інтегруватися в Європу. Про це після зустрічі з екс-міністром внутрішніх справ Луценком в Лук'янівському СІЗО заявила співдоповідачка моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Марієтта де Пурбе-Лундін.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Пурбе-Лундін наголосила: "Ми були приємно здивовані, коли генеральний прокурор України зробив можливим для нас те, що було неможливим тривалий час до цього - відвідати Юрія Луценка. Ми пішли туди сьогодні, у нас була розмова більше години. Повинна сказати, що у нас склалося враження, що він в бадьорому настрої, говорив переважно про політичні аспекти сьогоднішньої ситуації".

Разом з тим, додала вона, Луценка турбує стан його здоров'я: "Луценко висловив бажання отримати обстеження у лікаря, якого він зможе вибрати сам. У першу чергу, для того, щоб зрозуміти, чи зможе незалежний лікар підтвердити діагнози, поставлені йому у в'язниці".

Пурбе-Лундін також повідомила, що два дні тому Луценка перевели в нову камеру слідчого ізолятора з поліпшеними умовами. "Але коли ми запитали представників тюремної адміністрації, чи залишиться Луценко в цій камері, вони не змогли відповісти", - сказала вона.

Співдоповідачка ПАРЄ акцентувала увагу на тому, що Луценко не скаржився на дії адміністрації СІЗО. "Він зараз з нетерпінням чекає засідання Європейського суду з прав людини, яке відбудеться 17 квітня, на якому буде слухатися скарга про незаконність його арешту. Він сподівається на те, що суд вирішить питання на його користь, і, якщо українська влада прийме, він зможе стати вільною людиною", - сказала вона.

На думку Пурбе-Лундін, суди над Тимошенко і Луценком в Україні не були справедливими: "На нашу думку, це приклад того, що українська система не працює належним чином. Ці два прізвища кидають тінь на всі спроби України інтегруватися в Європу".

Нагадаємо, Генпрокуратура сьогодні дозволила співдоповідачам ПАРЄ відвідати екс-главу Міністерства внутрішніх справ Юрія Луценка, який утримується в Лук'янівському СІЗО. 28 березня ГПУ направила відповідний лист до Апеляційного суду Києва з проханням надати дозвіл на побачення. Дозвіл було надано.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини