RU

ПР хоче зробити неможливим лікування Тимошенко за кордоном

04.11.2013, 11:13
ПР хоче  зробити неможливим лікування Тимошенко за кордоном - Фото
Юлія Тимошенко у вікні Лук'янівського СІЗО (фото - прес-служба Батьківщини)
Представники Партії регіонів підготували ряд змін до законопроекту позафракційного нардепа Анжеліки Лабунської, який дозволив би в разі прийняття екс-прем'єру Юлії Тимошенко відправитися на лікування за кордон. Про це повідомляє  Коммерсант-Украина у статті "Пусть поправляется".

Зокрема, регіонали мають намір обмежити коло тих, хто зможе виїхати на лікування за кордон, прибравши зі списку осіб, засуджених за тяжкі злочини і вбивства. Крім того, перед виїздом вони будуть зобов'язані погасити завдану шкоду. Зазначимо, що Тимошенко якраз засуджена за тяжкий злочин. Крім того, за рішенням суду вона зобов'язана відшкодувати державі нібито завдані величезний збиток - у розмірі 1,516 млрд.грн.

Концепція документа буде сформована сьогодні, 4 листопада. В опозиції виступили проти пропонованих правок, заявивши, що законопроект повинен бути прийнятий у тому вигляді, в якому його схвалили представники Європарламенту Пет Кокс і Олександр Кваснєвський.

"Законопроект Анжеліки Лабунської стосується тільки Юлії Тимошенко - в Україні немає жодного в'язня, який проходив би курс лікування більше року за межами колонії. Для нас це неприйнятно, ми хочемо зробити так, щоб законопроект був більш універсальним і не розглядалося як спосіб уникнути покарання", - наполягає регіонал Володимир Олійник.

Головна вимога, на якій наполяє більшість - повернення засудженого після лікування в Україну для подальшого відбування призначеного терміну. При цьому вони готові поступитися в деяких моментах, як, наприклад, в тому, що ув'язнений не повинен бути під конвоєм під час лікування.

"Людина може бути звільнена від відбування покарання за станом здоров'я. А що стосується відшкодування збитків, ця пропозиція абсурдна! Яке відношення мають збитки, присуджені в рамках виборчого правосуддя, до здоров'я людини?" - обурений опозиціонер Сергій Сас.

Нагадаємо, народний депутат від Партії регіонів Анна Герман раніше заявила, що рішення з питання Тимошенко фракція прийме 4 листопада. За словами депутата, регіонали намагатимуться шукати компроміс, але проект Лабунської вони підтримати не зможуть.

Сьогодні комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності планує розглянути три законопроекти, прийняття яких дозволить засудженій екс-прем'єру Тимошенко отримати свободу або як мінімум виїхати на лікування за кордон.

Керівники моніторингової місії Європарламенту в Україні Кокс і Кваснєвський схвалили законопроект Лабунської і рекомендували парламентським фракціям прийняти його якомога швидше.

28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог, одна з них - звільнення екс-прем'єра Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини