Позиції Майдану і влади в центрі Києва: інфографіка

Увечері 9 грудня та в ніч на 10 грудня бійці Внутрішніх військ МВС і "Беркута" повернули контроль над урядовим кварталом столиці, витіснивши звідти мітингувальників. Силовики контролюють вулиці Грушевського, Інститутську, Банкову та інші, прилеглі до будівель Кабінету міністрів, Верховної Ради та Адміністрації президента.
Крім того, в деяких місцях, де ще до вчорашнього вечора були барикади Майдану, з'явилися нові кордони підрозділів МВС. Пікетів Майдану біля урядових будівель немає.
Активісти Майдану займають площу Незалежності, а також частину вулиць Хрещатик, Михайлівської, Інститутської та Городецького. У них як і раніше залишаються три основних опорних пункти - Будинок профспілок, де розташовується Штаб національного опору, прес- центр, їдальня; будівля Київської міськдержадміністрації та Жовтневий палац, де активістам також пропонують їжу, гарячий чай і можливість відпочити.
Мітингують лише прихильники президента і Партії регіонів - як і раніше на площі Конституції перед будівлею Верховної Ради.
Нагадаємо, після зриву підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом у країні різко загострилася політична криза. Десятки тисяч громадян взяли участь в акціях протесту з вимогою відставки уряду і президента, позачергових виборів Верховної Ради, підписання асоціації з ЄС. Найбільш масові протести проходять у Києві, їх підхльоснув кривавий розгін 30 листопада співробітниками міліції мирної акції студентів на столичному Майдані Незалежності. 1 грудня в Києві відбулося півмільйонне народне віче, протестувальники заблокували Майдан Незалежності, вулицю Хрещатик, зайняли будівлю КМДА, спробували заблокувати Кабмін і Адміністрацію президента. Біля АП на вулиці Банковій стався новий силовий розгін учасників Євромайдану. Постраждали десятки мирних громадян, у тому числі понад 40 журналістів.
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі