Позбавлення Саакашвілі громадянства: в АП не показують указ

28.09.2017, 13:41
Позбавлення Саакашвілі громадянства: в АП не показують указ - Фото
Міхеіл Саакашвілі
Адміністрація президента відмовилася надати у відповідь на інформаційний запит копію указу глави держави про припинення громадянства Міхеіла Саакашвілі, пославшись на його конфіденційність. Про це повідомляє проект Доступ до правди.

"Запитувана інформація про припинення громадянства України є конфіденційною і стосується прав і охоронюваних законом інтересів іншої особи, однак письмовий дозвіл на доступ до такої інформації відповідно до статті 7 закону України про доступ до публічної інформації не представлено", - йдеться у відповіді Банкової.

Заступник виконавчого директора Харківської правозахисної групи Олександр Павличенко, який відправив цей запит, зазначає, що при відмові не було використано так званий трискладовий тест - єдина законна підстава для відмови в наданні інформації.

"Посилання на інформацію як на конфіденційну теж, на нашу думку, не релевантне: можна було виключити з документа те, що вважалося власне конфіденційною інформацією, і надати документ з заретушувати частиною. Але це після проведення трискладового тесту, який не був зроблений", - сказав правозахисник.

Павличенко також припустив, що тест не був застосований, оскільки в цій ситуації він був "програшним" для розпорядника.

"Шкоди від оприлюднення такої інформації для особистості Саакашвілі - нуль", - підкреслив він.

Читайте також: ГПУ ще не закінчила екстрадиційну перевірку Саакашвілі

Згідно ч. 2 ст. 6 закону про доступ до публічної інформації, обмеження такого доступу можливо при дотриманні сукупності вимог:

1) виключно в інтересах нацбезпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших осіб, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає над суспільним інтересом в її отриманні.

Відзначається, що автор запиту має намір оскаржити відмову АП в суді.

26 липня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про втрату Саакашвілі громадянства України. Повідомлялося, що екс-главу Одеської ОДА позбавили громадянства через те, що при заповненні документів на його отримання в 2015-му він не вказав інформацію про кримінальні справи, відкриті проти нього нинішньою грузинською владою.

12 вересня адвокати Саакашвілі заявили про намір оскаржити позбавлення екс-президента Грузії українського громадянства у Вищому адміністративному суді.


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю