RU

Позбавивши Маркова повноважень, ЦВК порушить закон,- Усенко-Чорна

20.09.2013, 16:22
Позбавивши Маркова повноважень, ЦВК порушить закон,- Усенко-Чорна - Фото
Жанна Усенко-Чорна
У Центральній виборчій комісії заявляють, що не наділені повноваженнями позбавляти Ігоря Маркова мандата народного депутата - так взагалі без парламенту можна залишитися. Про це заявила в коментарі журналістам заступник голови ЦВК ЦВК Жанна Усенко-Чорна, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Усенко-Чорна повідомила, що дане питання обговорювалося на сьогоднішньому засіданні в ЦВК, і комісія планує, як і в попередніх випадках, звертатися до комітету Верховної Ради і, можливо, до суду за роз'ясненням порядку виконання судового рішення. "Центральна виборча комісія, відповідно до закону, не наділена повноваженнями скасовувати повноваження народних депутатів України. Перелік та суб'єктів, і підстав, які мають такі повноваження, вичерпно визначений у Конституції. ЦВК до таких суб'єктів не належить" , - сказала вона.

Також вона зазначила, що в іншому випадку ЦВК перевищить свої повноваження, за що передбачена кримінальна відповідальність. Вона також підкреслила, що, відповідно до Конституції України, ніхто не зобов'язаний виконувати злочинні вказівки, "навіть якщо вони винесені колегіально і оформлені шляхом судового рішення". "На мій погляд, якщо так використовувати повноваження, які надані судовій гілці влади, можна взагалі залишитися без парламенту або, принаймні, втратити кожного другого депутата, обраного по мажоритарному округу. Якщо не позбутися такого інституту, як парламентаризм в цілому", - пояснила вона.

Нагадаємо, раніше голова регламентного комітету Ради Володимир Макеєнко заявляв, що залишити Ігоря Маркова без мандатаповинна Центральна виборча комісія України.

Досьє на Жанну Усенко-Чорну

Читайте також: Усенко-Чорна: Присяга депутата повинна бути точкою неповернення (інтерв'ю)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини