RU

Позачергову сесію Ради не дозволив скликати Янукович, - Турчинов

30.01.2013, 13:38
Позачергову сесію Ради не дозволив скликати Янукович, - Турчинов - Фото
Олександр Турчинов
Голова Верховної Ради  Володимир Рибак не скликав позачергову сесію, тому що її не дозволив проводити президент України Віктор Януковичч. Про це заявив сьогодні на прес-конференції в Києві народний депутат Олександр Турчинов.

Турчинов зазначив, що всі підписи народних депутатів, зібрані за проведення позачергової сесії, оригінальні. За його словами, це стосується і підписів, які не були враховані. "Зокрема, Віталій Кличко публічно підписував документ, але його підпис чомусь не був визнаний. Це була штучна спроба скоротити кількість підписів, які поставили опозиційні депутати. Але навіть з урахуванням цих провокацій, цих викреслених підписів все одно 151 підпис був визнаний" , - сказав політик.

Турчинов додав, що Рибак пояснив опозиціонерам свою відмову зібрати позачергову сесію тим, що перевіряється заява народного депутата Лук'янова щодо відсутності в Україні кількох опозиційних депутатів. Опозиціонер наголосив, що при його регулярному застосуванні такого підходу складно було б розпочати навіть звичайну сесію через відсутність в Україні низки депутатів від більшості.

"Об'єктивна ситуація така, що президент Янукович не дав дозволу на проведення позачергової сесії, і голова Верховної Ради Рибак сьогодні є не головою Верховної Ради, а, напевно, просто представником Партії регіонів в президії, і виконує не Конституцію, закони і регламент, а виконує вказівки, які він отримує з Адміністрації президента. На сьогодні жодних підстав для зриву позачергової сесії немає", - підсумував він.

Нагадаємо, на позачерговій сесії опозиція пропонує розглянути питання про відставку генерального прокурора Віктора Пшонки, створити комісію з розслідування порушень законодавства щодо Юлії Тимошенко та Юрія Луценка; розглянути питання про відповідальність керівників силових відомств за участь у політичних переслідуваннях. Вчора стало відомо, що Рибак відмовився скликати позачергову сесію, незважаючи на наявність необхідних депутатських підписів. Сьогодні в  ВО Батьківщина заявили, що опозиція прийде до парламенту 31 січня всупереч саботажу спікера, який відмовився виконувати Конституцію.

Досьє на Олександра Турчинова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини