RU

"Поясніть". Зеленський публічно відчитав Клімкіна: відео

27.06.2019, 17:48
Володимир Зеленський (фото - LIGA.net)

Президент  Володимир Зеленський розкритикував главу МЗС Павла Клімкіна за те, що міністерство відповіло на ноту МЗС РФ про українських моряків, не порадившись з ним. Про це Зеленський заявив сьогодні на брифінгу.

"Це призвело до того, що я, як президент України, дізнаюся інформацію про наші міжнародні кроки з інтернету", - сказав Зеленський.

Він пояснив, що має на увазі відповідь МЗС України на ноту МЗС РФ.

"Я в очі - я, президент України, нагадую всім, особливо пану Климкіну - не бачив наш відповідь на ноту РФ. Тому що Клімкін не бажає обговорювати такі питання з президентом", - сказав Зеленський.

Він заявив, що, за словами його радників, такі дії можуть поставити під загрозу повернення моряків.

"Я не розумію, чому міністр, не порадившись зі мною, робить твердження від України як від держави, коли це - компетенція президента. Хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику України", - сказав Зеленський.

Він закликав Клімкіна публічно пояснити свої дії.

За словами Зеленського, вчора був "останній день, коли нам могли повернути моряків".

"Я пропоную зараз МЗС, міністру направити ноту батькам моряків. Я думаю, це їм буде цікаво, згідно з правом, законами і віртуозними речами дипломатії", - сказав Зеленський.

У МЗС України повідомили, що вчора, в останній день, коли РФ повинна була звільнити моряків за наказом Міжнародного трибуналу з морського права, отримали ноту від МЗС РФ, в якій міститься "цинічна пропозиція" щодо суду над моряками. Суть пропозиції, за інформацією МЗС, - надання Україні письмових гарантій участі в продовженні кримінального переслідування моряків "відповідно до російського законодавства". МЗС України в відповідь ноті висловив протест у зв'язку з невиконанням РФ рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини