RU

Повного членства України в Митному союзі не буде, - Кожара

28.02.2013, 12:23
Повного членства України в Митному союзі не буде, - Кожара - Фото
Леонід Кожара

Про це міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Для України найбільш прийнятною формою співпраці з Митним союзом є формат 3+1, в якому наша держава могла б брати участь шляхом створення зони вільної торгівлі з Митним союзом і приєднання до тих чи інших угод цього міждержавного утворення в окремих сферах, з урахуванням інтересів усіх без винятку сторін", - сказав Кожара.

Він також наголосив, що Київ зацікавлений у розширенні економічної співпраці з Митним союзом і продовжує шукати такі форми взаємодії, які б враховували національні інтереси країни.

Кожара висловився за розвиток взаємодії між Митним союзом і європейським ринком. "Сьогодні для України це дуже конкретне економічне питання. Наше завдання - створити основу для справжнього об'єднання всієї Європи. Україну, ЄС і Росію в перспективі повинні об'єднати безвізовий режим і спільна зона вільної торгівлі", - наголосив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, президент
Віктор Янукович розглядає формат співпраці з Митним союзом у форматі 3+1 (Росія, Білорусь, Казахстан плюс Україна). Однак такий формат не підтримують у Москві, наполягаючи на повноцінному членстві Києва в наднаціональному утворенні.

Разом з тим Україна, заявив президент на саміті Україна - Євросоюз у Брюсселі, буде співпрацювати з Митним союзом лише у тій формі, яка не суперечить відносинам з Європейським Союзом - Київ націлений на підписання Угоди про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі з Європою.

Вчора посол Росії в Києві
Михайло Зурабов в черговий раз дав зрозуміти, що Москву це не влаштовує. Він нагадав, що формат 3+1 не підходить Москві. "Треба враховувати те, що на політичному рівні така можливість (участь України в МС у форматі 3+1, - ред.) на сьогоднішній день розглядається як малоймовірна", - заявив Зурабов.

Досьє на Леоніда Кожару

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини