RU

Рішення Євросуду по Тимошенко: що порушила держава Україна

30.04.2013, 12:48
Рішення Євросуду по Тимошенко: що порушила держава Україна - Фото
Юлія Тимошенко
Сьогодні Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оприлюднив своє рішення у резонансній справі "Тимошенко проти України". Офіційний прес-реліз у справі, опублікований на сайті Євросуду:

"У сьогоднішньому рішенні Палати у справі "Тимошенко проти України" (заява №49872/11), що не є остаточним, Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що мало місце:

- порушення статті 5 § 1 (право на свободу та особисту недоторканність) Європейської конвенції з прав людини;

- порушення статті 5 § 4 (право на швидку оцінку законності тримання під вартою);

порушення статті 5 § 5 (право на компенсацію за незаконне тримання під вартою);

- порушення статті 18 (межі застосування обмежень прав) спільно зі статтею 5; а також постановив, більшістю голосів, що не було порушення статті 3 (заборона катування або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання) стосовно стверджуваного побиття пані Тимошенко під час її перевезення до лікарні 20 квітня 2012 року та щодо ефективності розслідування скарг з цього приводу.

Справа стосувалася скарг, пов’язаних із триманням під вартою Юлії Тимошенко, в минулому прем’єр-міністра України.

Суд вирішив, зокрема: що тримання під вартою пані Тимошенко як запобіжний захід було свавільним; що законність її тримання під вартою не було належним чином оцінено; а також що у неї не було можливості вимагати компенсації за незаконне позбавлення волі.

Суд також постановив, що, з огляду на обґрунтування у судовій постанові необхідності взяття заявниці під варту твердженням про перешкоджання з її боку проведенню засідань та прояв зневаги до учасників судового засідання та суду, її право на свободу було обмежено з інших підстав, ніж передбачено статтею 5".


Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 28 серпня 2012 року провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України". Потім він продовжив свою роботу у справі в закритому режимі.

Захист екс-прем'єра звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її арешту 5 серпня 2011 року. Суддя Печерського райсуду Києва Родіон Кірєєв мотивував рішення про арешт тим, що, перебуваючи на волі, Тимошенко систематично порушувала порядок в суді і перешкоджала встановленню істини у справі. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Євросуд 14 грудня 2011 року прийняв рішення про надання статусу пріоритетності скарзі Тимошенко.

Пізніше скарга була доповнена фактами щодо побиття Тимошенко при транспортуванні з Качанівської колонії до лікарні Укрзалізниці, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення відеоспостереження в колонії та лікарні. Інтереси Тимошенко в Європейському суді представляють
Сергій Власенко та Валентина Теличенко.

Тимошенко була визнана винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення.


Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини