RU

Поставки води для 600 тис жителів Луганської області під загрозою

21.11.2016, 18:11
Поставки води для 600 тис жителів Луганської області під загрозою - Фото
ac639bdbc43339064ecd239b476ab4c0.jpg
Міжнародний Комітет Червоного Хреста закликає членів тристоронньої контактної групи в Мінську вжити термінових заходів, щоб забезпечити водопостачанням луганський регіон. Для цього необхідно знайти спосіб оплати електрики, яка поставляється на водонапірні станції, що забезпечують водою населення по обидві сторони лінії розмежування. Близько 600 тисяч осіб в Донбасі перебувають під загрозою знову опинитися відрізаними від водопостачання. Про це ЛІГА.net  повідомила прес-служба МКЧХ в Україні.

"В останній раз, коли це сталося, ми прийняли виняткове рішення оплатити рахунки компанії за електрику. Це було 5 жовтня, і наша ідея була дати сторонам конфлікту час для досягнення угоди, яка зніме загрозу зупинки водопостачання шляхом вироблення догосрочного рішення щодо оплати майбутніх рахунків" , - сказав регіональний директор МКЧХ по Європі і Центральній Азії Патрік В'яль, який нещодавно побував у проблемний регіон.

На початку жовтня водонапірні станції, розташовані на контрольованій урядом території Луганської області, зупинили роботу на більш ніж 10 днів, оскільки через неоплачені рахунки було припинено їх електропостачання. Таким чином, водопостачання житлових будинків, лікарень, шкіл, дитячих будинків та інших соціальних об'єктів, розташованих по обидві сторони контактної лінії, було зупинено. МКЧХ висловив свою стурбованість всім, хто був залучений в процес переговорів з цієї проблеми, і вирішив оплатити рахунки компанії за електрику за жовтень і листопад, щоб поставки води тривали.

"Як ми заявляли тоді, ми не будемо оплачувати рахунки, починаючи з 1 грудня. Звичайно, ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації і намагатися допомогти всім, кого торкнутися наслідки ймовірного відключення водопостачання. МКЧХ бажає продовжувати роботу як нейтральний посередник, який надає технічну підтримку для досягнення і впровадження будь-якого рішення з даної проблеми", - зазначив В'яль.

Система водонапірних станцій Карбоніт обслуговує населені пункти Первомайськ, Брянка та Алчевськ, а також впливає на роботу Петровського водозабору, який обслуговує Луганськ. Робота водонапірної станції Карбоніт залежить від функціонування Західної фільтраційної станції, яка постачає туди електрику.

Відсутність поставок води в ці міста взимку може призвести до пошкодження всієї системи опалення. Без води опалювальні системи повинні будуть припинити роботу. А це, в свою чергу, означає відсутність тепла в будинках і ймовірне пошкодження тепломереж в умовах морозів. Люди будуть змушені покладатися на електричні системи опалення, що створить ризик перевантаження тепломереж.

Вже більше року МКЧХ бере участь у відновленні водопроводів КП Попаснянський районний водоканал, які перетинають лінію фронту, а також поставляє хімічні реагенти, необхідні для забезпечення чистою питною водою людей, що обслуговуються цим підприємством по обидва боки від лінії зіткнення. На неконтрольованій урядом території Луганської області МКЧХ надав місцевим адміністраціям глибинні насоси для відновлення пошкодженої інфраструктури.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини