Посол України закликала Великобританію зайнятися Гремом Філліпсом

22.09.2016, 17:43
Посол України закликала Великобританію зайнятися Гремом Філліпсом - Фото
Наталя Галібаренко
Надзвичайний і повноважний посол України у Великій Британії Наталя Галібаренко направила відкритого листа Сполученому Королівству Великої Британії та Північної Ірландії.

У листі Галібаренко звернула увагу британської сторони на ситуацію з "провокаційною і ганебною поведінкою громадянина Великобританії пана Грема Вільяма Філліпса, який в даний час проживає на території України, окупованою Російською Федерацією".

Посол особливо вказала на те, як Філліпс повівся з покаліченим українцем Володимиром Жемчуговим під час його обміну. Філліпс, який називає себе журналістом, почав ображати Жемчугова, який втратив руки і осліп після вибуху на розтяжці і після цього рік провів в полоні бойовиків терористичної організації ЛНР.

"Він продовжує вести себе огидним чином і публічно ображає громадян України та військовослужбовців, які захищають Україну... Ми не вагаючись будемо використовувати всі доступні інструменти міжнародного співробітництва, щоб залучити його до відповідальності за свої слова і дії", - зазначила посол.

Галібаренко нагадала, що в травні 2014 року Україна затримала Філліпса, але в липні того ж року за наполяганням Великобританії він був звільнений і депортований з країни. Проте, він знову повернувся на територію України.

Посол підкреслила, що псевдожурналіст порушив правила перетину кордону з окупованим Кримом.

"Україна поважає ризиковану роботу незалежних військових журналістів в Україні, які розповідають правду, але ми не потерпимо псевдожурналістів, які підривають нашу національну безпеку, відкрито заявляють про ідеї дискримінації і ненависті, висловлюють підтримку терористичних методів і роблять провокації з метою поширення насильства", - йдеться в листі.

Надзвичайний і повноважний посол України попросила британську сторону вжити всіх можливих заходів, щоб припинити пропагандистську діяльність Грема Філліпса і припинити його перебування в Україні.

"Діяльність пана Філліпса завдає шкоди репутації та високим стандартам британської журналістики", - резюмувала посол.

22 вересня цей відкритий лист було направлено компетентним британським органам для їх подальшої реакції.

17 вересня російський пропагандист Грем Філліпс при обміні полоненими намагався образами спровокувати українця Володимира Жемчугова. Відео розмови, яка відбулася під час обміну полоненими під Щастям, Філліпс виклав в Youtube.

На відео Філліпс доводив Жемчугову, що той зомбований, а потім питає українця, кому він потрібен з пораненнями. Жемчугов на це відповів: "Я потрібен своїй Батьківщині. Україна своїх не кидає".

17 вересня з полону терористів  були звільнені волонтер Володимир Жемчугов і співробітник місії ООН Юрій Супрун.

Волонтер Володимир Жемчугов не військовий, він потрапив в полон до бойовиків ЛНР у вересні 2015 року, після того, як випадково підірвався на розтяжці. Вибухом йому травмувало очі, відірвало руки, осколки зайшли в живіт і стегна. Бойовики звинувачували його в диверсійній діяльності і не хотіли міняти, незважаючи на важкий стан здоров'я.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю