Посол України в ООН: в Донбасі бойовики використовують підлітків

03.08.2016, 12:23
 Посол України в ООН: в Донбасі бойовики використовують підлітків - Фото
Володимир Єльченко (фото - un.org)

Дітей у віці 15 років набирають проросійські найманці для участі в гібридній війні

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що в окупованому Донбасі бойовики залучають неповнолітніх підлітків до лав незаконних збройних груп, а будівлі шкіл і дитячих садів використовують у військових цілях. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Згідно з даними міністерства оборони України, 39 будівель шкіл, дитячих садків та інших дитячих закладів на тимчасово окупованих територіях України використовуються підтримуваними Росією незаконними збройними групами в військових цілях. Вони перетворюють ці об'єкти в бараки, укріплені військові форпости, склади зі зброєю та боєприпасами", - сказав Єльченко.

За його словами, у багатьох випадках "підтримувані Росією сепаратисти використовували шкільні двори як артилерійські і мінометні позиції".

Посол України зазначив, що з різних джерел надходять повідомлення про те, що дітей у віці 15 років набирають до лав збройних молодіжних груп і привертають для участі в збройних зіткненнях.

У травні в десяти кілометрах від окупованого Донецька спостерігачі ОБСЄ бачили дитину приблизно 12-14 років, одягнену в камуфляжну форму, з автоматом АК-47 в руках.

Єльченко додав, що 68 дітей були вбиті і 186 поранені в результаті війни в Донбасі.

Він зазначив, що ця інформація  по Донбасу не знайшла відображення в доповіді Генерального секретаря ООН про становище дітей в умовах збройних конфліктів. Він закликав виправити це упущення.

"На жаль, це ще один приклад того, як закривають очі на єдиний конфлікт, який відбувається сьогодні у Європі", - заявив постійний представник України при ООН.

За словами Єльченка, на окупованій території і на лінії розмежування на сході України проживають 580 тисяч дітей, які страждають від наслідків війни.

30 червня в щорічному звіті Державного департаменту США про ситуацію з торгівлею людьми в світі говориться, що "політруки" гібридної російської армії вербують до лав незаконних збройних формувань неповнолітніх жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.

ДНР і ЛНР - терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частину Донецької та Луганської області України. Обидві організації створені, фінансуються і містяться Росією, звідки, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы