RU

Посол США Пайєтт радить Україні вирішити суперечку з Росією в СОТ

20.08.2013, 15:11
Посол США Пайєтт радить Україні вирішити суперечку з Росією в СОТ - Фото
Джеффрі Пайєтт (фото - ukrainian.ukraine.usembassy.gov)

Торговельну суперечку між Україною і Росією потрібно вирішувати відповідно до вимог СОТ. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Сполучені Штати дуже ретельно спостерігають за розвитком ситуації. Ці питання повинні вирішуватися відповідно до вимог СОТ, які Росія має до України і навпаки", - сказав посол.

На питання, чого більше в "торговій війні" між Києвом і Москвою - політики або економіки, Пайєтт заявив, що "занадто рано говорити". "Але знову ж, з перспективи США, важлива річ тут економіка. Росія зв'язана своїми зобов'язаннями перед СОТ, це економічне питання. Стимули для України в перспективі рухатися ближче до Європи - економічні. Це визначатиме відносини в перспективі", - сказав посол США.

"Ми віримо, що в перспективі економічні інтереси України, інтереси українського народу краще задовольнить угода про асоціацію з ЄС, включаючи угоду про поглиблену та всеосяжну вільну торгівлю. Дуже важливо розуміти, що ця угода між Україною і Європою жодним чином не відволікає Україну від дуже важливих економічних, історичних, культурних відносин з Росією", - наголосив посол.

"Але в перспективі ми думаємо, що правильна відповідь для України - це рухатися ближче до інституціональних відносин з Європою. Це сприятиме економічному зростанню, створенню робочих місць, допоможе створити міцну основу для демократії, яку сподівається побудувати український народ", - підсумував Пайєтт.

Нагадаємо, російська митниця з 14 серпня посилила контроль за вантажами з України, після чого українські компанії заявили, що їх поставки на російський ринок фактично заблоковано. Федерація роботодавців України оцінила можливі втрати експортерів до кінця року в $2,5 млрд. Радник президента РФ заявив, що ускладнення митного оформлення - разова акція, але в разі підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилено.

Досьє на Джеффрі Пайєтта

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини