RU

Посол США: Кузьмін -приватна особа,відповіді від Обами не отримає

29.12.2012, 12:30
Посол США: Кузьмін -приватна особа,відповіді від Обами не отримає - Фото
Джон Теффт
Рішення про відкликання візи першого заступника генерального прокурора України  Рената Кузьміна було прийнято у Вашингтоні. Про це в інтерв'юУкраїнській правді заявив посол США в Україні Джон Теффт.

Так, відповідаючи на питання про те, що випадок з Кузьміним викликав різні розмови про те, що це початок санкцій проти України, посол зазначив, що може лише сказати, що "ми не приймали рішення про широкі санкції проти України". "Відгук візи Рената Кузьміна говорить сам за себе", - відзначає Теффт.

При цьому, за його словами, у Кузьміна дійсно була п'ятирічна багаторазова віза, і вона була анульована. Причину посол знає, але назвати не може - такі правила. "Навіть підтвердження факту відкликання візи я вправі зробити лише остільки, оскільки пан Кузьмін сам надав цьому розголосу. Це не була наша ініціатива", - сказав Теффт.

Разом з тим, за словами посла, коли правоохоронні або судові органи двох країн взаємодіють, вони завжди ставлять один одного в популярність про те, що відбувається, і що збираються робити. "Приміром, ви можете бути впевнені, що ні наші слідчі, ні наш юридичний аташе, ні наші агенти ФБР, ні хто-небудь ще не вживають жодних дій на території України без узгодження з українськими офіційними органами. По-моєму, ці правила розуміють правоохоронні органи всіх країн і намагаються їм наслідувати", - сказав посол.

Крім того, зазначив Теффт, нещодавно США "ясно дали зрозуміти нашу заклопотаність з приводу політичних мотивів, які ми бачимо в кримінальному переслідуванні окремих осіб в Україні". "І також ясно ми вказали на наші сумніви в справедливості і незалежності судового розгляду цих справ", - додав він.

Тепер, за словами посла, коли від США вимагають виконання двостороннього договору про взаємну правову допомогу, Штати підкреслюють: згідно з договором, будь-які прохання про надання допомоги у розслідуванні кримінальних справ будуть розглядатися в більш широкому контексті, з урахуванням наших зауважень.

Оцінюючи лист Кузьміна в Конгрес США і президентові Бараку Обамі, посол зазначив, що бачив його тільки на сайті Генеральної прокуратури. "Взагалі, в моїй дипломатичній практиці, це перший подібний лист. І я не зможу охарактеризувати його краще, ніж це зробило Міністерство закордонних справ України. МЗС заявив, що цей лист не є офіційним міждержавним посланням", - підкреслив Теффт.

"Ми не розглядаємо це як офіційний контакт, як якщо б, наприклад, звертався уряд України до уряду США. Зазвичай такі листи відправляються за офіційними каналами - через МЗС чи Посольство США в Києві. У даному випадку, це особиста думка приватної особи, яке займає певну посаду. Але я хочу ще раз підкреслити: нас запевнили, що це не є загальною думкою всього українського уряду та офіційних органів", - сказав посол.

Посол також прокоментував заяву Кузьміна про те, що його планували заарештувати на території США. "Я точно можу сказати, що ніякого плану щодо арешту пана Кузьміна у нас не було і немає. Що стосується лобістів та інших осіб, на яких посилається пан Кузьмін, я можу вас запевнити: на рішення про анулювання візи Рената Кузьміна ніхто не впливав. Це рішення було прийнято у Вашингтоні урядом США", - сказав Теффт.

Нагадаємо, раніше Кузьмін написав листа Обамі та Конгресу про те, що його планували затримати на території США. Крім того, він просив допомогти у справі Тимошенко.

Досьє на Джона Теффта
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини