RU

Посол ЄС: Янукович прикидається у відносинах з Євросоюзом і РФ

30.08.2012, 16:33
Посол ЄС: Янукович прикидається у відносинах з Євросоюзом і РФ - Фото
Жозе Мануель Пінту Тейшейра

Президент України Віктор Янукович прикидається у відносинах з Європейським Союзом і Росією заради можливості торгуватися відразу з усіма. Про це голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра розповів в інтерв'ю Українській правді.

На його думку, президент Янукович "зацікавлений у співпраці з ЄС, але на певних умовах, як це демонструвалося протягом останніх двох років". "Звичайно, президент Янукович хотів би мати більший доступ до європейського ринку, однак інша складова цієї пропозиції не виконується. Вона полягає в тому, щоб розвивати демократичне суспільство в Україні і впроваджувати реформи, які перетворили б Україну на більш прозору країну", - говорить посол.

"Я також не думаю, що президент Янукович повернувся до Сходу в сенсі інтеграції України в Митний союз, що означає велику залежність від Росії. Це не в інтересах Віктора Януковича, який прагне до все більшого впливу в Україні, а також не в інтересах тих олігархів, які підтримують владу", - переконаний Тейшейра.

Він зазначив, що нинішня українська влада "більше зацікавлена ​​в тому, щоб прикидатися перед обома сторонами - тобто перед ЄС та Росією - що вони йдуть в одну або іншу сторону". "Це створює можливість торгуватися між двома сторонами", - говорить посол ЄС, додаючи, що "це - основна різниця між Україною і державами, які пройшли через процес демократизації та інтеграції з ЄС". "У них не було інших варіантів інтеграції, вони не грали в ці ігри - "куди рухатися - на Схід чи на Захід?". І хто зміг скористатися результатами цих реформ? Звичайні громадяни", - додав Тейшейра.

"Насправді, хто втрачає від того, що зараз не відбувається в Україні реформ, які б сприяли євроінтеграції? Це звичайні прості українці! Якщо подивитися на найбагатших людей в Україні, можна відразу зрозуміти, кому вигідно таке позиціонування України", - підсумував посол.

Досьє на Жозе Мануеля Пінту Тейшейру

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини