RU

Посол у Німеччині засудив відмову Бундестагу створити меморіал українським жертвам нацизму

07.05.2021, 16:28
Посол у Німеччині засудив відмову Бундестагу створити меморіал українським жертвам нацизму - Фото
Посол України в Німеччині Андрій Мельник (Фото – скриншот із відео – Радіо Свобода – YouTube)

Україна закликає парламент Німеччини прийняти рішення щодо будівництва меморіалу українським жертвам нацизму в Берліні, відмова посилає хибний сигнал до Києва. Про це в інтерв'ю RND заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Ми, українці, дуже розчаровані тим, що Бундестаг відхилив наше прохання звести в Берліні меморіал українським жертвам нацизму, хоча водночас було створене окреме місце пам'яті для польських жертв війни", – заявив Мельник.

За його словами, українці раді за польських друзів, але не можуть сприйняти "подвійні стандарти німецької політики пам'яті".

Посол нагадав про шість мільйонів українців, які воювали з Німеччиною в складі Червоної армії, про 250 000, що воювали в складі військ союзників, і про вісім мільйонів жителів України, які загинули у війні, включаючи 1,6 млн євреїв. Понад 2,3 млн українців були насильно вивезені до Третього рейху для примусових робіт, зазначив Мельник.

Посол піддав критиці те, що для громадськості Німеччини ці людські втрати залишаються майже невідомими. "Існуюча біла пляма в німецькій культурі історичної пам'яті має бути терміново і чесно оброблена та усунута", – заявив Мельник.

Посол закликав парламент Німеччини "прийняти справедливе рішення і звести окремий меморіал в самому серці федеральної столиці для гідного вшанування мільйонів українських жертв нацизму".

Мельник назвав "відмову українцям у власному пам'ятнику" такою, що ставить під загрозу взаєморозуміння між народами і посилає хибний сигнал до Києва. "Ця сумнівна страусина політика повинна бути виправлена", – заявив він.

  • 18 квітня 2021 року Мельник заявив про особливу історичну відповідальність Німеччини перед Україною через злочини нацистів і зажадав допомогти Україні зі вступом до НАТО.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини