RU

Посол Франції: Країни G7 розчаровані боротьбою з корупцією в Україні

01.02.2021, 14:03
Посол Франції: Країни G7 розчаровані боротьбою з корупцією в Україні - Фото
Етьєн де Понсен (Фото – пресслужба посольства Франції)

Країни Великої сімки (G7) розчаровані станом боротьби з корупцією в Україні, заявив посол Франції Етьєн де Понсен в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Я повинен підкреслити своє розчарування. І це не тільки моє розчарування, не розчарування Франції – це розчарування країн G7", – заявив посол. "Ми стурбовані і поки не бачимо достатнього прогресу", – додав він.

Основними причинами розчарування Понсен назвав конфлікт навколо КСУ і постанову КСУ від 27 жовтня про скасування ряду положень антикорупційної реформи.

За словами Понсена, боротьбі з корупцією в Україні перешкоджають сильні зацікавлені кола, до яких входять деякі олігархи і гравці в судовій системі. "Дуже складно реформувати країну, якщо у вас немає чистої судової системи", – підкреслив Понсен.

Ще однією проблемою посол Франції вважає брак правових інструментів і недолік правової експертизи. Він заявив про готовність країн G7 надати юридичну підтримку.

Понсен впевнений, що президент Володимир Зеленський щиро переконаний у необхідності реформ, але зіткнувся з великими перешкодами. Для виходу з кризи Україні потрібна сильна політична воля, сильна підтримка Верховної Ради та міжнародної спільноти. Зокрема, країни G7 готові надати міжнародних експертів для відбіркових комісій, заявив посол.

  • 27 жовтня 2020-го КСУ за зверненням 47 депутатів, більшість яких із фракції ОПЗЖ, скасував статтю 366-1 КК про покарання за недостовірне декларування та деякі положення антикорупційного закону про функції НАЗК. Агентство на добу закривало реєстр е-декларацій.
  • 17 листопада стало відомо, що в Раді створили робочу групу, яка повинна запропонувати шляхи виходу з кризи.
  • 4 грудня Рада повернула відповідальність за брехню в деклараціях чиновників, але без позбавлення волі.
  • 15 грудня Рада прийняла закон про відновлення роботи НАЗК.
  • 29 грудня Зеленський відсторонив главу КСУ Тупицького на два місяці.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини