RU

Посли трьох країн ЄС: Поки Тимошенко у в'язниці, угоди не буде

15.10.2013, 16:53
Посли трьох країн ЄС: Поки Тимошенко у в'язниці, угоди не буде - Фото
50e1c30e73082e120d144d4a1cde50b4.jpg
Підписання угоди про асоціацію неможливе без звільнення Юлії Тимошенко, і якщо хтось в Україні цього не зрозумів - це не вина європейських дипломатів. Про це заявили посли Франції, Німеччини та Польщі на круглому столі "Час вибору: наслідки підписання або непідписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, посол Франції в Україні Ален Ремі наголосив: "Якщо хтось вважає, що підписання угоди про асоціацію стане можливим, якщо Тимошенко залишатиметься за гратами - це не тому, що ми меседж не донесла". За його словами, це одностайна позиція багатьох представників Євросоюзу і лідерів країн ЄС.

Ремі звернув увагу на те, що про неможливість підписання угоди без звільнення Тимошенко вже попереджали учасники європейської місії Кокса-Кваснєвського. "Якщо у когось складається враження, що це не так, - це їх справа . Але це не тому, що ми не донесли меседж", - сказав він.

У свою чергу, посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль зазначив, що для підписання угоди про асоціацію необхідна згода всіх 28 країн-членів Європейського Союзу. "І мені складно уявити, що така згода буде досягнута, якщо пані Тимошенко буде залишатися у в'язниці", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні, 15 жовтня, місія Пета Кокса а Олександра Кваснєвського надасть лідерам фракцій Європарламенту звіт у справі українського екс -прем'єра Юлії Тимошенко. Від того, чи побачать в Європейському Союзі прогрес у подоланні проблеми виборчого правосуддя і питанні звільнення засудженої на сім років Тимошенко, залежить, чи підпишуть з Україною угоду про асоціацію з ЄС. Президент Віктор Янукович днями, зустрічаючись з єврокомісаром Штефаном Фюле, назвав питання Тимошенко найболючішим на шляху до євроінтеграції, але запевнив, що найближчим часом буде остаточно зрозуміло, як вирішити цю проблему. Поки звучать два найбільш вірогідних варіанти: виїзд екс-прем'єра на лікування до Німеччини або помилування президентом.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини