RU

Послання Януковича до Верховної Ради: десять ключових пунктів

06.06.2013, 17:10
Послання Януковича до Верховної Ради: десять ключових пунктів - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua
Президент України Віктор Янукович звернувся до депутатів Верховної Ради з посланням на більш ніж 500 сторінках. Текст звернення стосується всіх внутрішніх і зовнішніх пріоритетів країни, стратегічних цілей і проблем. Ключова думка, присутня практично в кожному розділі послання, зводиться до необхідності європейської інтеграції країни. Однак при цьому Київ має намір зберегти всі торгові майданчики і ринки збуту, головним чином - пріоритетний російський ринок. ЛІГАБізнесІнформ наводить десять головних пунктів з обігу.

1. Євросоюз

"Україна, визначившись зі стратегічними орієнтирами свого розвитку і кінцевою метою європейської інтеграції, розглядає участь у реалізації європейського проекту з його орієнтованістю на безпеку і процвітання всієї Європи як найважливіший зовнішньополітичний пріоритет".

2. Союз Путіна

"Україні важливо повноцінно включитися в ці процеси, припускаючи своє бачення розвитку своїх відносин з країнами Митного союзу в умовах створення Єдиного економічного простору і формування Євразійського союзу - з одного боку, і незмінності власного курсу на інтеграцію в Європейський Союз - з іншого". Однак, за словами президента, "питання участі України в євразійському інтеграційному проекті має вирішуватися з урахуванням зобов'язань нашої держави згідно з протоколом про вступ до СОТ і проектом угоди про асоціацію з Європейським Союзом".

3. Торгові війни

"Росія є основним торговим партнером України, а Україна, в свою чергу, - провідним економічним партнером Росії серед країн СНД". Однак, вважає президент, перешкодою подальшого збільшення обсягів експорту залишаються обмежувальні заходи з боку Москви - так звані "санітарні та ветеринарні стандарти", антидемпінгові розслідування, квоти. Крім того, залишається невирішеним питання газових і нафтових контрактів.

4. Криза в ЄС

"Реалізація політики європейської інтеграції України відбувається з урахуванням динамічних процесів політичного та економічного розвитку ЄС. Його трансформація проходить під впливом актуальних викликів сучасності. Водночас немає сумнівів у тому, що європейські країни знайдуть внутрішні ресурси та мотивацію для закладки нових, більш потужних основ для об'єднання Європи".

5. Азія та США

Україна прагне вибудовувати стратегічні відносини з глобальними гравцями - США, Китаєм, Індією та Росією, зазначив президент. "Наша мета - здійснювати ефективну, збалансовану зовнішню політику, побудовану на відстоюванні власності національних інтересів і невтручання в суперечності між глобальними державами". У відносинах з США країна буде прагнути посилити взаємодію в напрямку зміцнення демократії, верховенства права, проведення судової реформи і боротьби з корупцією. Актуальними завданнями є розвиток економіки, насамперед, у торговельно-інвестиційній сфері та з питань посилення енергетичної безпеки, в тому числі з розвитку можливостей видобутку нетрадиційних джерел енергії

6. Право загальної законодавчої ініціативи

Президент виступає за надання українцям права пропонувати закони на розгляд Ради, а також скасовувати їх через референдум чи КСУ. На думку президента, при роботі над оновленням Конституції слід передбачити народну законодавчу ініціативу при зверненні 80 тис. виборців. У разі такого звернення законопроект розглядається парламентом або виноситься на референдум.

7. Санкції для депутатів

Депутатів-перебіжчиків президент пропонує позбавляти посад у комітетах та інших органах парламенту. Крім того, голова держави вважає неправильним, що контроль за дотриманням правил етики депутатами здійснюють самі депутати. Президент пропонує створити незалежний орган, який здійснюватиме контроль за дотриманням правил етики депутатами.

8. Розкіш і оподаткування

"Необхідно посилити фіскальний тиск на власників, які володіють великими об'єктами житлової нерухомості. У перелік предметів розкоші доцільно внести операції з купівлі автомобілів і мотоциклів з великим об'ємом двигуна, яхт, літаків, вертольотів, ювелірних виробів".

9. Російський світ

Президент нагадав, що цього року Україна відзначить 1025-річчя хрещення Київської Русі. "Християнізація Русі-України стала новим етапом національної історії, окреслила європейську приналежність української держави". За словами президента, "вимогою сучасності є інтеграція нашої країни у світові (насамперед європейські) структури". Там Київ зможе "зберегти культурну та історичну спадщину українського народу". У той же час з Росії в Україну йде експанація "низькопробної теле- і кінопродукції", розмиваючої національні традиції.

10. Зони конфліктів

Президент зазначив, що сьогодні світ стоїть на порозі серйозних викликів на глобальному та регіональному рівнях. Небезпека дестабілізації регіональної політичної системи стає найактуальнішою для країн, географічно наближених до джерел кризи на Близькому Сході. Серед країн, де можливі серйозні проблеми - Туреччина, країни ЄС, Центральної Азії, Росія. "У зоні ризику опиняються також країни Чорноморського регіону, до яких належить і Україна", - зазначає голова держави. На тлі цих ситуацій вкрай несприятливим для України чинником, вважає президент, є ослаблення регіональних позицій України внаслідок неоднозначних процесів у сфері безпеки Чорноморського регіону.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини