RU

Порушення прав людини в Україні немає виправдання, - сенатор США

12.12.2013, 10:43
Порушення прав людини в Україні немає виправдання, - сенатор США - Фото
69787ede491d5c9538118a7e0d5911d9.jpg
Грубому порушення прав людини в Україні немає виправдання. Про це заявив сенатор США, голова Комісії уряду США з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінської комісії) Бен Кардін, передає Радіо Свобода.

"Я глибоко стурбований рішенням української влади застосувати війська МВС проти мирних протестів у центрі Києва, і це після жорстокого розгону протестуючих минулого тижня. Немає виправдання цим діям, які поряд з іншими порушеннями прав людини, грубо розходяться з принципами Організації з безпеки і співробітництва в Європі та відповідними зобов'язаннями, і є серйозною плямою для України, головуючої в ОБСЄ", - зазначає у заяві Бен Кардін.

Голова Гельсінської комісії США також закликав українську владу вжити негайних рішучих заходів для забезпечення свободи зборів і поваги до висловлення думок громадян.

"Якщо українська влада не прийме конкретних заходів для поліпшення ситуації, міжнародне співтовариство має серйозно розглянути питання про введення цілеспрямованих санкцій проти українських посадових осіб, відповідальних за порушення прав людини, в тому числі мирних протестів", - йдеться в заяві.

Раніше сенатор Бен Кардін вже висловлював своє обурення діями української влади під час розгону Євромайдану і закликав дипломатів на засіданні ОБСЄ, яке проходило в Києві 5-6 грудня, приділити особливу увагу захисту демократичних прав і свобод громадян в Україні.

Нагадаємо,  за застосування сили проти мирних демонстрантів відносно президента України Віктора Януковича і уряду вже вночі почали звучати засуджуючі коментарі. Західні політики обурені тим, що атака на Майдан зроблена на тлі розмов президента Януковича і його соратників про діалог з громадянським суспільством та опозицією.

Напередодні президент України звернувся із закликом сісти за круглий стіл: " Заради досягнення компромісу закликаю опозицію не відмовлятися, не йти дорогою протистояння і ультиматумів. Запевняю, що влада діятиме виключно в рамках закону і ніколи не застосує силу проти мирних зібрань".

У свою чергу опозиція заявила , що сяде за стіл переговорів з чинною владою тільки в разі згоди на це учасників Євромайдану.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини