Порошенко змінив позицію щодо антикорупційного суду

04.10.2017, 15:51
Порошенко змінив позицію щодо антикорупційного суду - Фото
Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко під час сьогоднішнього візиту до Чернігівської області заявив, що країні необхідний як антикорупційний суд, так і антикорупційні палати. Про це він розповів перед слухачами в Національному університеті "Чернігівський колегіум" ім. Шевченко.

"Звертаю увагу тих, хто щодня кочегарить "зраду": Верховний суд запрацює в цьому році. Безсумнівно, це буде найкращий його склад за всі роки незалежності. Я не випадково вписав в закон про судоустрій і статус суддів норму про створення антикорупційного суду. І кошти на його фінансування в проекті бюджету на 2018 вже передбачено. Потрібен незалежний антикорупційний суд - залучати корупціонерів до відповідальності", - сказав глава держави.

На його думку, найближчим часом у Верховному суді повинна бути створена антикорупційна палата, але не як заміна антикорупційного суду, а як касаційна інстанція.

"Слід створити окрему суддівську антикорупційну вертикаль в складі окремого антикорупційного суду, касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному суді", - уточнив він.

Президент також зазначив, що всі суди повинні бути антикорупційними, і після того, "як визначить Рада", представництва такого суду потрібно зробити на місцях - "щоб з Сєвєродонецька та Закарпаття люди не були змушені пертися в одну антикорупційну інституцію".

Порошенко підсумував тим, що пообіцяв внести в Раду пропозицію про негайне створення робочої групи для оперативної розробки відповідного законопроекту, який зможе пройти голосування.

Спецпроект LIGA.net: Порошенко та олігархи. Що змінилося за три роки

22 травня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Україні нібито не потрібен окремий антикорупційний суд, а досить антикорупційної палати. 13 липня в НАБУ застерегли, що створення таких палат не тільки не вирішить проблему відсутності вироків по топ-корупціонерам, але і посилить її.

На вересневому форумі YES президент заявив, що створення такого суду може зайняти два роки, і у нього "немає часу чекати". Екс-держсекретар США
Джон Керрі годиною пізніше зазначив, що Порошенко неправий у своїй позиції. МВФ також наполягає на створенні антикорупційного суду.

У колонці длґ
LIGA.net юрист Олександр Євсєєв вважає, що якщо є спеціалізовані госпсуди, то ніщо не заважає створити й спеціалізовані антикорупційні.

Читайте також: Спритність рук. Навіщо Порошенко топить ідею Антикорупційного суду

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю