RU

Порошенко завтра запропонує Раді створити антикорупційне бюро

06.10.2014, 13:12
Порошенко завтра запропонує Раді створити антикорупційне бюро - Фото
Арсеній Яценюк
Президент України Петро Порошенко завтра внесе на розгляд парламенту законопроект про створення антикорупційного бюро. Про це сьогодні, відкриваючи засідання уряду, повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Яценюка, Кабмін внесе до парламенту ще два антикорупційні законопроекти - про недопущення корупції та про визначення кінцевих вигодонабувачів і публічних діячів - юридичних осіб, які посилюють відповідальність за корупційні дії, зобов'язують високопоставлених чиновників подавати електронну інформацію про доходи та витрати у відкритому доступі для громадян, розширюють перелік предметів і речей, які підлягають декларуванню, вводять процедуру моніторингу способу життя, а також зобов'язують розкрити інформацію про всіх реальних власників українського бізнесу.

"Ми сподіваємося, що весь пакет законів про боротьбу з корупцією - це два урядових законопроекти і один президентський - будуть підтримані парламентом. Це в тому числі і тест для парламентарів на виборах - чи готові вони тільки на словах чи все-таки на ділі, шляхом голосування, підтримувати рішення про реальні кроки, спрямовані на боротьбу з корупцією", - сказав він. За словами Яценюка, в 2013 році в Україні не було складено жодного протоколу про корупційні діяння проти чиновників першої-третьої категорії.

"У нас взагалі не було корупції. Якщо не прийняти ці закони, то залишиться схема, де ганяються за дрібними чиновниками, а високі посадові особи, судді, прокурори, правоохоронна система знаходяться під корупційним імунітетом. Прийняття цих законів означає розкриття всієї інформації про власність всіх - або це нерухомість, або активи, або підприємства, - перевірку діяльності високих посадових осіб, декларування суддями, прокурорами, усіма правоохоронцями доходів і витрат, участь і контроль громадськості над декларуванням цих доходів і можливість вивести всіх на чисту воду", - зазначив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини