RU

Порошенко затвердив програму "Стратегія-2020"

12.01.2015, 16:48
Порошенко затвердив програму
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про Стратегію сталого розвитку" Україна-2020 ". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Стратегія сталого розвитку України на період до 2020 року визначає цілі, напрями, пріоритети розвитку країни, а також показники досягнення цих цілей. Метою реформ визначено досягнення європейських стандартів життя та гідного місця України у світі. "Стратегія-2020" включає в себе 62 реформи. З них пріоритетними визначено вісім реформ і дві програми. Визначено 25 ключових показників успішності розвитку країни.

Першочерговими визначено реформа системи національної безпеки і оборони, оновлення влади і антикорупційна реформа, судова реформа і реформа правоохоронної системи, децентралізація влади і реформа державного управління, дерегуляція і розвиток підприємництва, реформа системи охорони здоров'я і податкова реформа.

Серед пріоритетів - також реалізація двох програм - енергонезалежності та популяризації України в світі, а також просування інтересів держави у світовому інформаційному просторі.

Реалізація Стратегії передбачає досягнення 25 ключових показників, що оцінюють хід виконання реформ і програм. Зокрема, планується, що в рейтингу Світового банку Doing Business Україна займе місце серед перших 30 позицій, рейтинг за зобов'язаннями в іноземній валюті за шкалою рейтингового агентства Standard and Poors складе не нижче інвестиційної категорії "ВВВ", валовий внутрішній продукт (за паритетом купівельної спроможності ) у розрахунку на одну людину, який розраховує Світовий банк, підвищиться до $16 тис.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій до 2020 року повинні скласти більше $40 млрд, витрати на національну безпеку і оборону - не менше 3% від ВВП. За індексом сприйняття корупції, який розраховує Transparency International, Україна має увійти до 50 кращих країн світу.

Головною передумовою реалізації Стратегії є суспільний договір між владою, бізнесом і громадянським суспільством, де кожна сторона має свою зону відповідальності.

Згідно з указом, Кабінет міністрів України щорічно до 15 лютого повинен  затверджувати план дій щодо реалізації положень Стратегії та щоквартально інформує про стан виконання плану дій щодо реалізації положень Стратегії.

Коментуючи затвердження Стратегії, заступник глави Адміністрації президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків зазначив, що його розробка проходила в кілька етапів із залученням широкого кола експертів і громадськості. "Ми почали розробку Стратегії в липні цього року із запрошення громадськості надавати свої пропозиції щодо розвитку країни. Після цього ми провели кілька десятків обговорень і консультацій з фахівцями та громадськістю, організували можливість і отримали зауваження і пропозиції до Стратегії онлайн, провели онлайн-опитування про ключові показники ефективності розвитку країни", - сказав він. 24 грудня на своєму першому засіданні Стратегію схвалила Національна рада реформ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини