RU

Порошенко затвердив додаткові заходи з проведення мобілізації

30.01.2015, 15:54
Порошенко затвердив додаткові заходи з проведення мобілізації - Фото
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко підписав указ про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації в 2015 році.

Як повідомляє прес-служба глави держави, президент доручив Кабінету міністрів забезпечити встановлення порядку застосування норм і положень низки законодавчих актів щодо мобілізації.

Так, згідно з указом, уряд має опрацювати питання законодавчого врегулювання порядку виїзду за кордон громадян України, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

У документі також наголошується, що Кабінет міністрів має розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" в частині унормування питання звільнення з військової служби під час мобілізації (в особливий період) військовослужбовців з метою забезпечення ротації особового складу; про доктрину соціального захисту та психологічної реабілітації осіб, які постраждали при виконанні обов'язків військової служби в Україні.

Також Генеральний штаб Збройних сил повинен вжити невідкладних заходів щодо укомплектування військових комісаріатів військовослужбовцями з відповідним рівнем професійної підготовки, зокрема, з питань мобілізації, та опрацювати питання підвищення ефективності органів військового управління, насамперед, шляхом їх доукомплектування офіцерами запасу.

Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством соціальної політики має забезпечити соціально-психологічну реабілітацію військовослужбовців - учасників антитерористичної операції.

Крім того, спільно з Міністерством охорони здоров'я оборонне відомство має удосконалити процедуру проходження медичного огляду військовозобов'язаних, призваних на військову службу за мобілізації на особливий період, передбачивши механізм запобігання необґрунтованого надання відстрочки від призову за станом здоров'я.

Спільно зі Службою безпеки та за участю Генеральної прокуратури оборонне відомство має вжити заходів щодо недопущення порушень законодавства України при проведенні мобілізації, у тому числі з протидії можливим проявам корупції у військових комісаріатах.

Указ підписано з метою забезпечення переходу національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду, мобілізаційного розгортання Збройних сил України, інших військових формувань.

Нагадаємо, 20 січня в Україні почав діяти указ президента про часткову мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 45 діб з дня набрання чинності документа у всіх регіонах України, за винятком анексованого Криму.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини