Порошенко: Зараз на фронті немає жодного демобілізованого бійця

02.11.2016, 10:45
Порошенко: Зараз на фронті немає жодного демобілізованого бійця - Фото
Петр Порошенко, Виктор Муженко и Степан Полторак (фото - president.gov.ua)
Процес демобілізації військовослужбовців шостої хвилі мобілізації, за винятком тих, які проходять лікування або щодо яких проводиться службове розслідування, повністю завершено. Про це повідомив начальник Генерального штабу Збройних Сил  Віктор Муженко, сказано на сайті президента.

Президент Петро Порошенко прийняв доповідь міністра оборони Степана Полторака і начальника Генштабу ЗСУ Муженка про завершення процесу звільнення в запас військовослужбовців у рамках шостої хвилі демобілізації, згідно відповідного указу.

Президент нагадав, що шоста хвиля демобілізації повинна завершитися до початку листопада.

"Я, як президент і Верховний Головнокомандувач, можу доповісти українському народові, що відтепер жодного мобілізованого на фронті, в зоні АТО немає. І Збройні сили України повністю повинні бути забезпечені добровольцями, воїнами-контрактниками, добре підготовленими, мотивованими, навченими і забезпеченими" , - сказав Порошенко.

Глава держави зазначив, що за минулі два роки мобілізація виконала найважливішу роль в забезпеченні обороноздатності держави.

"За цей час українське військо пройшло великий шлях. Сьогодні ми маємо якісно нові Збройні сили України", - підкреслив Порошенко.

Президент зазначив, що на фронті залишаються тільки військові-контрактники, добровольці, яких якісно підготували, навчили, провели відповідні тренування, в тому числі за участю іноземних партнерів.

Глава держави додав, що станом на початок року понад 60 тис військових-контрактників прийшли на службу в Збройні Сили, вдосконалена система укладання контрактів, роботи військкоматів, навчальних центрів.

Також Порошенко нагадав про доручення надати можливість командирам бригад комплектувати свої частини і заохочувати до служби в армії.

"Дуже важливо, що за рахунок демобілізованих, особливо тих, хто краще себе проявив в рядах Збройних сил, формується резерв першої черги в понад 100 тис" - сказав Порошенко.

Президент підкреслив, що все це стало можливим завдяки "мінським домовленостям", які дали час на підготовку Збройних сил.

У свою чергу, Муженко повідомив, що загальна чисельність контрактників, які були прийняті на службу в 2014-2016 роках, становить 90 тис

Полторак зазначив, що з 60 тис контрактників 12 тис спочатку пройшли службу в армії в рамках мобілізації і потім залишилися служити за контрактом.

"Майже 20% - це люди, які мають бойовий досвід", - сказав міністр.

Полторак також доповів, що на виконання доручення президента, все військові шостої хвилі мобілізації, які отримали поранення під час виконання своїх обов'язків, зараз отримують повне медичне обслуговування і необхідне лікування і після закінчення будуть звільнені в запас.

26 вересня Порошенко оголосив демобілізацію шостої хвилі мобілізованих військовослужбовців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина