RU

Порошенко закликав генсека РЄ допомогти звільнити Савченко

02.09.2014, 17:55
Порошенко закликав генсека РЄ допомогти звільнити Савченко - Фото
Петро Порошенко
Сьогодні президент України Петро Порошенко провів зустріч з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, який прибув до Києва з офіційним візитом.

Як повідомила прес-служба глави держави, президент України ознайомив генсека з останнім розвитком подій в Донбасі. За словами Порошенка, є численні докази участі у військових діях в Донецькій і Луганській областях військовослужбовців регулярних російських військ. "Все це говорить про пряму військову агресію", - заявив президент. Глава держави підкреслив критичну важливість позиції Ради Європи в засудженні російської агресії.

"Петро Порошенко акцентував увагу Турбйорна Ягланда на тому, що є численні докази застосування тортур до затриманих бойовиками мирних громадян та полонених військовослужбовців", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, глава держави підкреслив, що існує проблема українців, які були захоплені на українській території і згодом опинилися в тюрмах Росії. Він закликав Турбйорна Ягланда зробити все для звільнення української льотчиці Надії Савченко.

"Петро Порошенко наголосив на важливості координації дій з Радою Європи для вирішення складної ситуації, в якій опинилася Україна. Зокрема, президент закликав Раду Європи приєднатися до гуманітарної допомоги окупованим територіям, а також вимушеним переселенцям", - підкреслюється в повідомленні.

Крім того, глава держави поінформував про призначення на 26 жовтня позачергових парламентських виборів. Порошенко запросив спостерігачів від Парламентської Асамблеї Ради Європи і запевнив у прозорості виборчого процесу в Україні.

Генеральний секретар РЄ назвав те, що відбувається зараз в Донецькій, Луганській областях та в Автономній Республіці Крим "трагедією" і висловив свою повну солідарність з українським народом. "Це також є трагедією для європейських інститутів, які власне були і засновані відразу після Другої світової війни для того, щоб запобігти війні в Європі. Для нас є великим викликом, як протидіяти цій ситуації", - заявив Ягланд.

Генсек Ради Європи наголосив на важливості вирішення гуманітарних проблем, що виникли в Донецькій, Луганській областях та в Кримській автономії. Він має намір обговорити, як інструментарій Ради Європи може бути використаний для допомоги Україні в ситуації, що склалася, зокрема, в питанні дотримання прав громадян, а також в економічній сфері. Крім того, Ягланд зазначив, що Рада Європи підтримує Україну на шляху структурних реформ, які почали впроваджуватися, незважаючи на складну ситуацію, в якій сьогодні перебуває країна, повідомили в Адміністрації президента.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликає європейські уряди активізувати гуманітарну допомогу у Східній Україні. Також він закликав усі сторони продовжити діалог щодо знаходження політичного вирішення кризи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини