Порошенко закликав до швидкої та ефективної люстрації суддів

22.10.2015, 17:09
Порошенко закликав до швидкої та ефективної люстрації суддів - Фото
Петро Порошенко

За словами Петра Порошенка, Україна потребує швидкого та ефективного оновлення судової влади

Президент України Петро Порошенко заявив, що особи, які за попередньої влади скоювали злочини, повинні понести відповідальність, і ті, хто підпадає під дію закону про люстрацію, повинні виконувати його вимоги.

Як повідомляє прес-служба глави держави, коментуючи на прохання журналістів легітимність розгляду нинішнім складом суддів Конституційного суду закону про очищення влади (люстрації), Порошенко зазначив: "Моя позиція абсолютно чітка. Ті, хто скоював злочини при колишній владі, повинні понести відповідальність. Ті, хто підпадають під дію закону про люстрацію, повинні виконати вимоги законодавства".

Президент зазначив, що Україна потребує швидкого та ефективного оновленні судової влади. Саме для цього указом президента була створена Конституційна комісія, до складу якої входять представники різних політичних сил Верховної Ради, юристи та представники уряду.

Президент нагадав, що рішення комісії щодо конституційних змін щодо судової реформи було представлено на громадське обговорення та направлено на розгляд Венеціанської комісії, яка повинна оцінити відповідність запропонованої судової реформи України вимогам і критеріям Ради Європи. "Дуже сподіваюся, що цей висновок буде позитивним", - сказав глава держави.

Порошенко зазначив, що за підсумками обговорення Венеціанською комісією та громадськістю направить проект змін до Конституції в частині судової реформи до парламенту, і висловив сподівання на підтримку парламентаріїв. "Складовою частиною цієї судової реформи має бути оновлення суддівського корпусу", - резюмував глава держави.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд України приступив до слухань за законом про очищення влади.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам