RU

Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо агресії Росії

20.02.2015, 15:52
Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо агресії Росії - Фото
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 січня 2015 року "Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією ". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави української держави.

Як наголошується в повідомленні, згідно з рішенням РНБО, Кабінету міністрів України доручено невідкладно вжити заходів з надання допомоги постраждалим від терористичних актів на території Донецької та Луганської областей, насамперед мирним жителям міста Маріуполя.

Уряду доручено розробити низку законопроектів, зокрема щодо вдосконалення складу, функцій і повноважень Антитерористичного центру при Службі безпеки України, а також про встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності.

Також уряду спільно з Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення доручено вжити невідкладних заходів щодо припинення російської інформаційної агресії, яка здійснюється з використанням іноземних та вітчизняних засобів масової інформації.

Кабінет міністрів разом з місцевими державними адміністраціями в двотижневий термін повинен визначити та забезпечити облаштування місць для тимчасового розміщення людей, евакуйованих з окремих територій Донецької, Луганської областей.

Службі безпеки України доручено активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу з метою нейтралізації небезпечного впливу Російської Федерації на суспільно-політичну ситуацію в Україні і в її окремих регіонах; організувати разом з місцевими органами виконавчої влади у двотижневий термін своєчасне і всебічне інформування населення Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва про порядок дій в умовах загрози вчинення терористичного акту, в тому числі шляхом створення відповідних веб-сайтів, сторінок в соціальних мережах.

МВС має невідкладно посилити контроль за дотриманням порядку реєстрації місця проживання та місця перебування громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Державній фіскальній службі разом з Держслужбою фінансового моніторингу доручено невідкладно вжити дієвих заходів щодо виявлення та ліквідації каналів фінансування тероризму.

РНБО запропонував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, за участю державного підприємства "Енергоринок" вжити заходів по виключенню з розрахунків на ринку електричної енергії підприємств, що виробляють електричну енергію на тимчасово неконтрольованій території.

Головам Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій доручено невідкладно вжити комплексних заходів для забезпечення роботи об'єктів життєзабезпечення населених пунктів, розташованих на підконтрольних територіях, а також заходи щодо посилення кадрового забезпечення районних державних адміністрацій.

РНБО також запропонував генеральному прокурору України вжити заходів для визнання так званих "Донецької народної республіки" і "Луганської народної республіки" терористичними організаціями.

Нагадаємо, 18 лютого відбулося чергове екстрене засідання РНБО, за підсумками якого було прийнято рішення у відповідь на окупацію бойовиками і російськими військовими міста Дебальцеве і порушення Мінських угод.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини