RU

Порошенко в першому турі виборів набирає 47,7% - опитування

06.05.2014, 16:59
Порошенко в першому турі виборів набирає 47,7% - опитування - Фото
Петро Порошенко (фото - ЕРА)
Якби вибори президента України відбулися в найближчі дні, більше третини українців підтримала б позафракційного народного депутата Петра Порошенка. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, 33,3 % від загального числа респондентів, або 47,7 % з тих, хто збирається взяти участь у виборах і вже визначився зі своїм вибором, проголосували б за Порошенка.

За лідера Батьківщини Юлію Тимошенко готові віддати свої голоси 10 % від загального числа учасників опитування і 14,8 % з тих, хто піде на вибори і вже визначився з кандидатом. За позафракційного народного депутата Сергія Тігіпка - 4,9 % і 6,7 % відповідно.

Також за позафракційного народного депутата Анатолія Гриценка готові проголосувати 4 % і 5,6 % громадян з числа опитаних, а за лідера КПУ Петра Симоненка - 4,1 % і 4,5 %. Показники позафракційного народного депутата Олега Ляшка складають 3,7 % і 5 %, а кандидата в президенти від Партії регіонів Михайла Добкіна - 3,4 % і 4,2 %.

Згідно з результатами опитування, за заслуженого лікаря України Ольгу Богомолець готові віддати голоси 3% і 4 % респондентів, лідера ВО Свобода Тягнибока - 1,2 % і 1,9 %, народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова - 1,2 % і 1, 6 %, за підприємця з Харкова Андрія Гриненка - 1,2 % і 1,5 %.

За кожного з решти кандидатів збираються голосувати менше 1% опитаних, передає УНІАН.

Також опитування показало, що в другому турі виборів Порошенко впевнено перемагає можливих суперників: Тимошенко, Тігіпка, Добкіна.

За словами заступника генерального директора центру Юрія Якименка, якщо порівнювати ці результати з результатами опитування, проведеного соціологічною службою центру Разумкова і соціологічною групою Рейтинг з 28 березня по 2 квітня 2014 року, то зріс рівень електоральної підтримки Порошенко (з 28,2 % до 33, 3 % серед усіх опитаних).

Проте рівень електоральної підтримки Тимошенко знизилася з 13,0 % до 10 %. Рівень електоральної підтримки інших кандидатів залишився практично незмінним.

За даними дослідження, 77,9% з числа опитаних з тим або іншим ступенем впевненості відповідають, що збираються взяти участь у дострокових президентських виборах. 52,6 % респондентів цілком упевнені, ще 25,3 % відповідають, що, швидше за все, візьмуть участь у голосуванні.

Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 29 квітня 2014 року. Було опитано 2012 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка не перевищує 2,3 % з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, громадська палата Російської Федерації готує звернення до ООН і Ради Європи з пропозицією перенести президентські вибори в Україні, заплановані на 25 травня.

Влада України, а також лідери Заходу і США впевнені, що Росія за допомогою провокацій на півдні і сході країни намагається зірвати президентські вибори.

Раніше від участі в президентських виборах відмовилися Наталія Королевська  а також Олег Царьов. ЦВК отримала заяву політиків. Проте невідомо, яке рішення було прийнято Центрвиборчкомом. Також повідомлялося про те, що з президентських перегонів може зійти Михайло Добкін.

В цілому Центрвиборчкомом було зареєстровано 23 кандидата на пост президента України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини