Порошенко відправив Раді проект закону про інклюзивну освіту

05.05.2017, 13:10
Порошенко відправив Раді проект закону про інклюзивну освіту - Фото
Фото: прес-служба президента

Документ надасть держгарантії для отримання якісної освіти особам з особливими освітніми потребами за принципом "школа для всіх"

Президент Петро Порошенко подав до парламенту законопроект про вдосконалення інклюзивної освіти в Україні - про особливості доступу до освіти дітей з особливими потребами. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Законопроектом передбачається навчання осіб з особливими освітніми потребами в звичайних навчальних закладах, які зручніші для дитини і найближчі за місцем проживання. Також він забезпечить фінансування навчання таких дітей за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

За словами президента, зараз в країні кожна десята дитина потребує освітнього процесі, який враховує її особливості.

"Діти зможуть ходити в школу, а не бути замкненими в чотирьох стінах, як це відбувається при індивідуальній формі навчання. Мати друзів, а не бути ізольованими від суспільства", - додала дружина президента Марина Порошенко.

Читайте також: Нацрада реформ підтримала концепцію Нової української школи

Проектом закону вперше на законодавчому рівні визначаються терміни "особа з особливими освітніми потребами", "індивідуальна програма розвитку" і "корекційно-розвиваючі і психолого-педагогічні послуги".

Інклюзивна освіта - практика загальної освіти, заснована на розумінні, що інваліди в сучасному суспільстві можуть і повинні бути залучені в соціум. Практика орієнтована на формування умов доступності освіти для всіх і прагне розвинути методологію, що визнає, що всі діти - індивідууми з різними потребами в навчанні.

Читайте також: Впроваджуємо інклюзію: чому діти з ЗПР більше не підуть в спецшколи

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте та Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии