RU

Порошенко відповів, чому до цих пір немає діалогу з Донбасом

11.10.2017, 15:38
Порошенко відповів, чому до цих пір немає діалогу з Донбасом - Фото
Петро Порошенко (фото - ЕРА)
Влада України готова розпочати мирний діалог з тимчасово окупованими територіями Донбасу за умови виведення звідти російських військ. Про це заявив президент Петро Порошенко  в ПАРЄ, відповідаючи на питання.

Питання про відповідальність президента за початок мирного діалогу з окупованими районами Донбасу поставив глава групи Об'єднані європейські ліві в ПАРЄ Тіні Кокс.

"У 2014 році ви в цій асамблеї сказали, що єдиний вихід з кризи в Україні - це проведення мирного діалогу. У 2015 році ви це підтвердили - мирний діалог, ніяких військових рішень. Зараз жовтень 2017 року, а все ще мирного діалогу на сході України немає. Ви звинувачуєте РФ. А де ж ваша відповідальність для того, щоб нарешті зробити те, що ви обіцяли - розпочати мирний діалог з громадянами вашої країни, щоб вийти з цієї кризи?" - запитав Кокс.

"З нашої останньої зустрічі в 2014 році Україна звільнила дві третини окупованого Донбасу, і в будь-якому місті або селищі, де немає російських військ, повірте мені, у нас фантастично прекрасний діалог, у нас немає жодної, ні найменшої, проблеми. Ми інвестуємо значні кошти в те, щоб відновити інфраструктуру, за допомогою наших партнерів, звичайно. І кожен місяць я відвідую Донбас, відкриваю школи, відкриваю мости, дороги... І у нас там фантастично прекрасний діалог. Чи можете ви уявити будь-який діалог на окупованій територій ? Єдина умова проведення такого діалогу - це виведення російських військ. У нас там не існує жодного, навіть невеликого, конфлікту. З самого початку Росія говорила, що у нас там громадянська війна, а зараз у нас є свідчення, що вони там присутні... "- відповів Порошенко.

"Як тільки там з'являться миротворці, буде забезпечена безпека, там буде така ж ситуація як в Слов'янську, Лисичанську, Краматорську та багатьох інших містах", - додав він.

Європейські об'єднані ліві - ліва політична група в Європарламенті, представники якої належать до різних комуністичних, соціалістичних і екологічних партій Європи. Станом на 2017 рік чисельність групи в Європарламенті становить 52 депутата з 751.

Раніше в ПАРЄ Порошенко сказав, що з тими державами, які своїми діями ставлять під сумнів загальнолюдські цінності, не може бути ніяких компромісів, коли йдеться про захист демократії та міжнародного права.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини