RU

Порошенко в Азербайджані: Україна не визнає Нагорний Карабах

14.07.2016, 13:02
Порошенко в Азербайджані: Україна не визнає Нагорний Карабах - Фото
Петро Порошенко і Ільхам Алієв (фото - twitter.com/poroshenko)
Україна як член Ради безпеки ООН гарантує підтримку Азербайджану в 2016-2017 роках і вдячна за невизнання офіційним Баку незаконної анексії Криму. Про це повідомив президент Петро Порошенко в ході спільної прес-конференції з лідером Азербайджану  Ільхамом Алієвим, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Ми домовилися узгоджувати та координувати наші підходи і розширити взаємодію в багатосторонньому форматі з урахуванням членства України в Раді безпеки ООН. Азербайджан може твердо покладатися на підтримку України в 2016-2017 роках під час нашого членства в РБ ООН", - сказав він.

Порошенко додав, що головною темою переговорів була взаємна підтримка суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.

"Україна зі свого боку підкреслила категоричне неприйняття збереження статусу-кво Нагірного Карабаху і з великим задоволенням сприйняла тверду позицію Азербайджану щодо невизнання анексії Криму та підтримки територіальної цілісності України в визнаних світом межах", - сказав президент.

Порошенко додав, що Україна не визнає і не братиме сертифікаційні документи Нагірного Карабаху і вітає аналогічну позицію Азербайджану по Криму.

За словами глави держави, в ході переговорів на засіданні ради президентів України і Азербайджану сторони домовилися про необхідність модернізації стратегічного партнерства.

"Одним з найперспективніших  проектів є поставки до Азербайджану українських транспортних літаків АН-178 і в майбутньому - спільне виробництво цих літаків, в тому числі на території Азербайджану. Успішна реалізація цього проекту дозволить українським виробникам створити умови для активного розвитку нових ринків", - зазначив Порошенко.

Він також повідомив, що сторони обговорили співпрацю в паливно-енергетичній сфері.

"Йдеться про те, щоб задіяти ресурсний потенціал Азербайджану і транзитний потенціал України. Були обговорені конкретні проекти про доступ азербайджанських інвесторів до українського паливного ринку, а також про спільну роботу, щоб азербайджанські енергоресурси більш спрощено, більш надійно потрапляли на європейський ринок", - сказав президент.

Порошенко висловив впевненість, що обговорення реалізації проекту нового Шовкового шляху також є дуже перспективним.

"Окремо хочу відзначити підписання двосторонніх документів про співробітництво між митними органами двох країн і співпрацю в сфері культури. Співпраця митних органів - це рішучі кроки по боротьбі з корупцією та становленні прозорих і ефективних відносин між нашими країнами", - додав глава держави.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини