Порошенко: Україна, ФРН і Франція об'єдналися проти агресії РФ

09.06.2017, 16:16
Порошенко: Україна, ФРН і Франція об'єдналися проти агресії РФ - Фото
Петро Порошенко та Даля Грібаускайте (фото - president.gov.ua)
Україна, Німеччина і Франція займають єдину позицію щодо виконання дорожньої карти і імплементації домовленостей, досягнутих в мінському форматі. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час спільного з президентом Литви Далею Грібаускайте брифінгу в Харкові.

"Ми зараз ведемо інтенсивні переговори в мінському форматі. Кілька днів тому відбулася зустріч в мінському форматі на рівні політичних радників. Під час цієї зустрічі ми досягли єдиної позиції України, Німеччини і Франції щодо виконання дорожньої карти, щоб гарантувати всі ці кроки, які ми виконуємо в мінському форматі", - зазначив Порошенко.

Глава держави підкреслив: "Ми дуже задоволені тим, що є солідарність і єдність Європи, Сполучених Штатів. Питання виконання мінських домовленостей є нашою вимогою і застосування санкцій до Росії має на меті виконання нею цих домовленостей".

"Ми координуємо наші зусилля з нашими партнерами в нормандському форматі. Я дуже задоволений цією координацією. Я вважаю, що наші об'єднані зусилля приведуть до встановлення миру на українській території", - переконаний Порошенко.

Президент також зазначив, що санкції проти Росії повинні бути посилені, в разі невиконання нею мінських домовленостей. Він додав, що це є способом утримати Росію за столом переговорів.

Президент зазначив, що в першу чергу йдеться про виконання безпеки компонента мінських домовленостей: відвід озброєння, звільнення заручників, припинення вогню, допуск моніторингової місії ОБСЄ на всю окуповану територію. Глава держави також додав, що повинна бути введена збройна поліцейська місія, яка також буде виконувати контрольні функції.

Глава держави нагадав, що Росія робить кроки щодо визнання незаконних документів так званих ДНР і ЛНР, а також намагається ввести на цій території рублеву зону, ввівши в обіг свою валюту. Крім того, на цій території були конфісковані власність і майно, що належить українцям.

У свою чергу, президент Литви Даля Грібаускайте підкреслила, що нормандський формат працює, але він може бути змінений або розширений. "Але у нас немає іншого вибору ніж виконувати мінські домовленості", - зазначила вона.

Раніше сьогодні повідомлялося, що президент Литви висловила стурбованість погіршенням ситуації в Донбасі і щоденною загибеллю людей. "Немає ніяких умов для того, щоб знімати санкції", - підкреслила Даля Грібаускайте.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю