RU

Порошенко: Україні вдалося досягти макрофінансової стабілізації

15.06.2016, 15:16
Порошенко: Україні вдалося досягти макрофінансової стабілізації - Фото
Петр Порошенко
Президент Петро Порошенко наголосив на важливості макрофінансової стабілізації в Україні, якоъ вже вдалося досягти. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко підкреслив, що вперше після 14 кварталів падіння, в першому кварталі 2016 року Україны вдалося зламати цю тенденцію.

"Ми вперше продемонстрували економічне зростання, що є базовим для зростання соціальної політики уряду", - зазначив Порошенко під час робочої поїздки в Миколаївську область.

Президент також звернув увагу на те, що після того, як Росія в результаті гібридної війни закрила свої ринки для українських виробників, частка українського експорту в РФ впала з 32% до 8,5%.

Він навів слова свого радника, польського економіста Лешека Бальцеровича: "Будь-яка країна цього не витримала. Якби Польщі або Німеччині повністю закрити ринок, економіка країни змушена була б стати на коліна".

"А ми витримали. Ми почали освоювати ринок Європейського Союзу після підписання угоди про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС", - зазначив президент.

За його словами, за останній рік частка ЄС у загальному обсязі товарів і послуг зросла з 34% до 41,5%. При загальному падінні експорту українських товарів, обсяги фізичного експорту з України до Євросоюзу збільшуються. "І це тільки початок, який свідчить, що ми на правильному шляху", - сказав президент.

Порошенко підкреслив, "щоб цього добитися, треба було прибирати, просто змітати всі перепони", серед яких - податкові, адміністративно-бюрократичні та ментальні.

Порошенко вважає за необхідне відпрацювати план загальну мобілізацію і функціонування держави в умовах воєнного часу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини