RU

Порошенко: ситуація в Росії дає привід до обережного оптимізму

17.12.2014, 11:16
Порошенко: ситуація в Росії дає привід до обережного оптимізму - Фото
Петро Порошенко
Україна на сьогоднішній день необхідна допомога від Заходу в трьох напрямках: світової солідарності, допомоги в проведенні реформ, а також економічній підтримці. Про це в інтерв'ю польському виданню  Gazeta Wyborcza перед візитом до Польщі заявив президент України Петро Порошенко.

"Ми потребуємо трьох речей. По-перше, світової солідарності та підтримки для нашої боротьби за суверенітет і територіальну цілісність. По-друге, Захід може допомогти нам у проведенні реформ, щоб не винаходити знову велосипед. По-третє, потребуємо економічної допомоги", - підкреслив Порошенко.

За його словами, українці не чекають, що хтось приїде за них воювати, а на сьогоднішній день 70% громадян країни готові захищати державу і 80% - в різній формі допомагати армії.

Президент України зазначив, що допомога Заходу необхідна, щоб Україна швидкими темпами могла зближуватися із Заходом. "Я запропонував "Стратегію 2020". За шість років можна побудувати країну, яка відповідатиме критеріям ЄС, що дозволить нам просити про надання перспективи членства в ЄС", - зазначив він.

Головними цілями на сьогодні для України Порошенко назвав перемогу в боротьбі з корупцією, економічну трансформацію і членство в ЄС.

За словами глави держави, Польща може допомогти Україні в проведенні реформи децентралізації країни. "Я брав приклад з польської моделі пристрою. Польща взагалі є для нас прикладом", - підкреслив він. Порошенко додав, що розраховує на введення в дію реформи децентралізації в 2015 році. "Не виключаю, що запропоную створення, якщо погодиться парламент, конституційної комісії. В її роботі були б задіяні експерти і науковці, і вона супроводжувалася б широкими дебатами в суспільстві. Після внесення змін до Конституції в 2015 році пройшли б місцеві вибори, в яких українці обирали б представників, що мали б більше коло повноважень", - зазначив президент.

Порошенко розраховує на допомогу Заходу в реалізації Мінських домовленостей для врегулювання кризи на сході України. "Нам необхідна координація дій з міжнародними партнерами, щоб реалізувати мій мирний план, передбачений Мінським протоколом. Там все є: закриття кордону, висновок чужих військ, негайне звільнення заручників, припинення вогню і політичний діалог", - зазначив президент. Він додав, що щодня зволікання з реалізацією цього плану призводить до поглиблення гуманітарної катастрофи для Донбасу, і висловив переконання, що для уникнення Третьої світової війни треба створити нові, європейські та глобальні механізми безпеки.

Він також висловив думку, що світ зараз не повертається до холодної війни, оскільки сьогодні немає двох блоків, конфронтація яких зупинялася б ядерним стримуванням. "Гібридна війна, в яку втягнута Україна, не має прецедентів і не схожа на війну в Афганістані, Іраку або Чечні", - констатував президент.

На переконання Порошенка, унікальна комбінація санкцій, падіння цін на нафту і відсутність структурних реформ у самій Росії потроїла ефект проблем в Росії. "Це дає нам привід до обережного оптимізму і надії, що вдасться знайти оптимальний вихід із ситуації", - підкреслив Порошенко. Оптимальним виходом він назвав виведення чужих військ з Донбасу, закриття кордону і відновлення нормального діалогу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини