Порошенко: У новій Конституції не буде особливого статусу Донбасу

09.09.2015, 15:47
Порошенко: У новій Конституції не буде особливого статусу Донбасу - Фото
Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко заявляє, що проект змін до Конституції не надає особливий статус Донбасу, а навпаки, - ускладнює отримання такого статусу. Про це він повідомив сьогодні на засіданні Ради регіонального розвитку, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Президент підкреслив, що пропоновані зміни до Конституції не передбачають особливого статусу для окремих районів Донецької та Луганської областей. "Знайдете - будьте ласкаві, покажіть народу. Ні - не говоріть неправди", - сказав він.

Порошенко також звернув увагу на те, що з чинної редакції Конституції пропонується прибрати пункт 16 статті 92. Даний пункт передбачає, що виключно законами України встановлюються статуси міст. "Тобто, в Конституції записано, що якщо Верховна Рада прийме, а президент підпише закон про особливий статус Донбасу у вигляді Донецька, Луганська, Сніжного, Тореза, Ровеньків, будь-якого міста - це вже відображено в Конституції. І голосуванням 31-го числа ми відкрили процес по вилученню пункту 16 статті 92 з тіла Конституції. Для чого ми це робимо? З тим, щоб не допустити параду суверенітетів", - заявив він.

Президент також звернув увагу на те, що закон про особливий порядок самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей двічі голосувався парламентом. Його термін дії складає три роки, один з яких вже пройшов. При цьому, велика частина статей цього закону в даний момент призупинена.

"Вони можуть заробити тільки тоді, коли в окремих районах Донецької та Луганської областей пройдуть вибори відповідно до українського законодавства, стандартів ОБСЄ, у разі визнання відповідності цим стандартам і факту виборів міжнародними спостерігачами, і після виведення з цих територій окупаційних військ і відновлення українського контролю за неконтрольованою сьогодні ділянкою українсько-російського кордону. Після звільнення цих територій. Тобто, зміни до Конституції означають зовсім не втрату, так як зараз українського суверенітету над цими окупованими територіями немає, а якраз повернення цих територій", - підкреслив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса