RU

Порошенко створив Конституційну комісію

03.03.2015, 11:45
Порошенко створив Конституційну комісію - Фото
Фото: president.gov.ua
Президент України  Петро Порошенко підписав указ про створення Конституційної комісії, яка розроблятиме зміни до Основного Закону. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Комісія створюється з метою вироблення узгоджених пропозицій щодо вдосконалення Конституції України з урахуванням сучасних викликів та потреб суспільства. Передбачається, що до цієї роботи будуть залучені представники різних політичних сил, громадськості, вітчизняних і міжнародних експертів", - наголошується в документі.

"Підписанням цього указу починається новий дуже важливий етап конституційної реформи", - зазначив Порошенко, додавши, що як президент буде максимально сприяти залученню до процесу кращих фахівців і авторитетних політиків.

"Не сумніваюся, що рішення щодо зміцнення судової влади, її незалежності, рішення про антикорупційні кроки влади повинні бути доповнені дуже важливою складовою - реформою місцевого самоврядування, реформою децентралізації влади", - підкреслив глава держави.

Початок конституційної реформи президент назвав тривалим, важливим і необхідним процесом. "Необхідно зберегти цілісність, соборність України. Ніякого шансу не залишити тим, хто хотів так званої федералізації, а насправді - розколу України", - підкреслив він.

"Це також необхідно для того, щоб політики виконали свої зобов'язання, і я як президент виконав свої обіцянки щодо прийняття рішень про децентралізацію влади, передачі її на місця - територіальним громадам", - сказав Петро Порошенко, зазначивши, що разом зі збільшенням повноважень збільшиться і відповідальність місцевої влади.

Відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Основного Закону, Комісія утворюється як спеціальний допоміжний орган при президентові України. Як зазначається в указі, депутатські фракції, групи у Верховній Раді, Кабінет міністрів, Верховна і вищі спеціалізовані суди, Рада суддів, асоціація органів місцевого самоврядування, Національна академія наук України, Нацакадемія правових наук, вищі юридичні навчальні заклади та наукові установи, юридичні громадські об'єднання, відповідні міжнародні організації повинні до 12 березня поточного року подати пропозиції щодо кандидатур, які представлятимуть їх у Конституційній комісії.

Указом президента також затверджено положення про Конституційну комісію, в якому визначені завдання, порядок та форма її роботи, обов'язки і завдання голови і секретаря.

Засідання комісії проводитися за необхідності, але не рідше одного разу на два місяці. Рішення приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії шляхом відкритого голосування. Всі напрацювання будуть реалізовуватися шляхом видання в установленому порядку актів президента України, внесенням на розгляд Верховної Ради відповідних законопроектів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини