RU

Порошенко схвалив допуск іноземних військ на навчання в Україні

30.03.2015, 17:22
Порошенко схвалив допуск іноземних військ на навчання в Україні - Фото
Петро Порошенко
Президент України  Петро Порошенко підписав указ "Про план проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях за межами України на 2015 рік, та про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних навчаннях".

Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко також підписав закон №255-VIII від 17 березня про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних навчаннях.

Коментуючи участь українських військових у багатонаціональних навчаннях, президент зазначив: "Рівень підготовки наших військовослужбовців, які беруть участь у навчаннях і тренуваннях, повинен бути таким, щоб вони стали інструкторами з підготовки та поширювали досвід, який придбали для боротьби з диверсійно-розвідувальними групами, для підвищення ефективності різних секторів наших Збройних сил".

Так, на території України в 2015 році передбачено низку українсько-американських навчань - "Фіарлес Гардіан - 2015" (всього учасників 2,2 тис. осіб, з них до 1 тис. військових США), "Сі Бриз - 2015" (всього 2 5 тис. учасників, з них до 1 тис. військових США і до 500 військових з країн НАТО та програми "Партнерство заради миру") і "Сейбер Гардіан/Репід Трайдент - 2015" (всього 2,1 тис. учасників, з них до 500 військових США і до 600 військових з країн НАТО та програми "Партнерство заради миру"), а також українсько-польські навчання авіаційних підрозділів "Безпечне небо - 2015" (всього 350 учасників, з них 100 польських військових) і підрозділів військової поліції "Правопорядок - 2015" (всього 100 учасників, з них 50 польських військових).

Для цього указом президента дозволяється допустити на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях підрозділів збройних сил США, держав-членів НАТО та держав - учасників програми "Партнерство заради миру", Польщі з озброєнням, військовою технікою, кораблями, підводними човнами, літаками і вертольотами на терміни та в кількості, затверджені указом.

Крім того, затверджено план участі українських військових у багатонаціональних навчаннях за кордоном. Передбачено навчання тренувальних груп військової поліції в Німеччині (до 30 військовослужбовців ЗСУ), протичовнове навчання держав чорноморського басейну "Морський щит - 2015" (до 500 українських військових) і багатонаціональні навчання військ зв'язку "Коалішін Ендевор/Комбайнд Ендевор - 2015" у Німеччині (до 40 військовослужбовців ЗСУ).

Ще планується участь у багатонаціональних навчаннях "Кленова арка-2015" в Литві (до 120 військовослужбовців ЗСУ), "Світла лавина - 2015" в Угорщині (до 30 військових від ВСУ) і "Трайдент Джанчер - 2015" в Іспанії та Португалії (до 50 українських військових), а також участь у сертифікаційному навчанні бойової тактичної групи Європейського Союзу "Коммон Челленж - 2015" у Німеччині (до 60 військовослужбовців ЗСУ).

Нагадаємо, 17 березня 2015 року Верховна Рада дала згоду на допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році. За закон про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних навчаннях проголосували 305 народних депутатів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини