RU

Порошенко пропонує створити Конституційну комісію

18.12.2014, 17:20
Порошенко пропонує створити Конституційну комісію - Фото
Петро Порошенко
Сьогодні президент України Петро Порошенко під час зустрічі з громадськістю польського міста Люблін заявив про цінності для України досвіду Польщі щодо децентралізації влади і повідомив про намір найближчим часом ініціювати створення Конституційної комісії для внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Говорячи про важливість польського досвіду реформ у сфері місцевого самоврядування, президент наголосив на необхідності якнайшвидшого впровадження подібної управлінської моделі в Україні. "Наступного тижня я запропоную створити Конституційну комісію, головною метою якої має стати внесення вже в 2015 році змін до Конституції щодо децентралізації влади", - повідомив президент.

Порошенко подякував громаді міста Люблін за багаторічну допомогу Україні. "Я хочу подякувати нашим братам-полякам за все, що ви робите для українців. Українсько-польські відносини ніколи не були на такому високому рівні, як зараз", - підкреслив він.

Президент повідомив, що одним з результатів його візиту до Польщі стало обговорення можливості навчання в Любліні студентів з Донецька та Луганська. Зараз в Любліні навчається близько трьох тисяч українських студентів, активно діє кілька культурних та освітніх центрів для українських та польських громадських організацій.

Зустріч була організована мерією міста Люблін, президентом міста Адамом Василевським, українськими та польськими громадськими активістами, які протягом багатьох років мають тісну взаємодію в реалізації спільних громадських та освітніх проектів, як у Польщі, так і в Україні.

Під час робочої зустрічі з керівництвом Люблінського воєводства та міста Люблін президент подякував за запрошення відвідати Люблін. "Люблін - наші ворота в Європу. Це знакове місто для нас. Тут навчаються сотні наших студентів, і тут буде функціонувати міжнародна військова українсько-польсько-литовська бригада", - зазначив президент.

Маршал Люблінського воєводства Славомир Сосновський зазначив, що "візит президента України дав новий імпульс польсько-українським відносинам і економічного співробітництва між прикордонними регіонами наших держав".

Нагадаємо, 1 грудня указом №901/2014 президент України ліквідував Конституційну асамблею. Вона була створена указом Януковича в 2012 році, як спеціальний допоміжний орган при главі держави. Головна мета Конституційної асамблеї - підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини