Порошенко пропонує автоматизувати процедуру арешту рахунків

19.01.2016, 11:41
Порошенко пропонує автоматизувати процедуру арешту рахунків - Фото
Петро Порошенко

Вартість розробки програмного забезпечення, необхідного для функціонування системи, становить 12,6 млн грн. Ще 5 млн грн піде на обладнання

До парламенту внесено президентський законопроект про впровадження системи автоматизованого арешту грошових коштів, яка дозволить забезпечити оперативне (в межах декількох хвилин) накладення арешту на рахунки боржника відповідно до судових рішень. Текст документу опубліковано на сайті Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою, метою створення такої системи є забезпечення оперативного виконання судових рішень і постанов державного виконавця.

Закон передбачає створення та функціонування в судах та органах виконавчої служби автоматизованої системи арешту грошових коштів, яка буде відправляти в банки в електронному вигляді копії відповідних судових рішень і постанов.

Надалі ці документи будуть оброблятися автоматизованими системами банків без участі людини, арешт коштів буде відбуватися автоматично.

Створення такої системи здійснюватиметься Державною судовою адміністрацією України за підтримки Міжнародного валютного фонду.

За попередніми розрахунками, вартість розробки програмного забезпечення, необхідного для функціонування системи, складе 12,6 млн грн. Приблизна вартість апаратної складової - близько 5 млн грн. Ці витрати будуть оплачені за рахунок державного бюджету та коштів МВФ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии