RU

Порошенко про ВР: У деяких з-під вишиванок визирають косоворотки

06.10.2017, 17:15
Порошенко про ВР: У деяких з-під вишиванок визирають косоворотки - Фото
Петро Порошенко
Президент Петр Порошенко  розкритикував "колишніх партнерів по демократичній коаліції" за спроби зриву голосування щодо законопроектів про Донбас. Про це йдеться в зверненні президента, опублікованому на сайті АП.

Зокрема, Порошенко написав про "політиканів, які, прикриваючись ура-патріотичними словесами, насправді нав'язують країні курс на відмову від окупованих територій". Їх дії, за словами президента, провокують напруження в стосунках з союзниками України.

"У голові просто не вкладається те, що ми бачили вчора і сьогодні у Верховній Раді. Колишні партнери по демократичній коаліції, люди, які називають себе патріотами і навіть українськими націоналістами, зривали голосування... І за що? За те, щоб законом визнати Росію агресором, а її війська – окупантами!" - йдеться у зверненні.

"Як на заклик "хто не скаче", так підстрибують вище всіх. А як до голосування за очевидний український інтерес – неначе щось пороблено. А у декого взагалі з-під вишиванок визирають косоворотки, на головах – стирчать кокошники"", - додав Порошенко.

За його словами, закон про деокупацію, закон про повернення українського суверенітету в Донбас призводить правове поле у ​​відповідність з реальним станом справ. "Території законодавчо проголошуються тимчасово окупованими російськими окупаційними військами. Росію Україна кваліфікує як країну-агресора. А за собою ми фіксуємо право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН", - зазначив президент.

Порошенко вважає, що це ще більше зміцнює правову базу для застосування ЗСУ, розширює їх можливості в регіоні.

Також, за словами президента, закон посилює аргументи на користь надання Україні оборонної зброї, підсилює позицію в боротьбі за звільнення заручників і в питанні можливого розміщення миротворців ООН в Донбасі.

Що стосується закону, який на один рік продовжує дію закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Луганської та Донецької областей, то Порошенко зазначив, що жоден негативний прогноз з тих, якими "лякали три роки тому", не виправдався.

"І тоді, і тепер можливість виконання закону жорстко обумовлена ​​низкою вимог до Росії як агресора і окупанта і до її маріонеткових режимів. Перш за все - вимогою про виведення російських військ, незаконних збройних формувань, виведення військової техніки з території України, і нормою про відповідність політичних процесів стандартам ОБСЄ", - написав Порошенко.

За його словами, представники РФ в Мінську "не приховували своїх надій на провал голосувань у Верховній Раді", особливо за законом про продовження дії особливостей місцевого самоврядування.

"Чому? Тому що це розв'язало б їм руки на лінії зіткнення і допомогло б скинути тягар санкцій", - зазначив Порошенко.

Сьогодні депутати успішно проголосували в першому читанні за проект закону №7163 (без згадки мінських угод), в якому РФ визнається країною-агресором.

Також парламент прийняв закон №7164 про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, але з умовою виведення російсько-сепаратистських військ з регіону.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини