RU

Порошенко про Луценка: Він за свої переконання ходив на ешафот

12.05.2016, 18:07
Порошенко про Луценка: Він за свої переконання ходив на ешафот - Фото
Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко визнав, що попередня спроба реформи прокуратури виявилася невдалою, і запропонував призначити Юрія Луценка новим генпрокурором. Як передає кореспондент ЛІГА.net, про це Порошенко повідомив сьогодні, виступаючи у Верховній Раді.

Президент подякував парламенту за зміни до законодавства щодо діяльності прокуратури.

Говорячи про переваги нового закону, Порошенко відзначив "введення нової генеральної інспекції, яка дозволяє забезпечити рішучу боротьбу з корупцією всередині Генеральної прокуратури замість тієї профанації, яку намагалися організувати окремі політикани, одягнені в прокурорські мундири, абсолютно результативно"

Також, за його словами, зміни дозволяють залучити до прокуратури нові обличчя, які будуть забезпечувати реальні зміни в системі.

"Я вважаю, що це величезний крок у реформуванні прокуратури. На жаль, перші кроки по реформуванню виявилися не дуже вдалими", - зазначив президент. Він заявив, що причина цього - не неякісно складені тести або іспити. "Тільки зміною генерального прокурора здійснити реформу прокуратури неможливо", - сказав він.

Президент наголосив, що професіонали в сфері права не підуть на роботу за 2,5 тис грн. За його словами, необхідно створити в реформованій прокуратурі такі умови, які були створені в Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, для того, щоб нова прокуратура могла виконувати свої завдання.

"Цей закон дозволяє мені подати кандидатуру нового генерального прокурора... Я подаю кандидатуру генерального прокурора, і цим генеральним прокурором буде Юрій Віталійович Луценко... Я впевнений в тому, що у Юрія Луценка є більше морального права вимагати справедливості. Він за свої переконання пішов на ешафот, в той час як деякі народні депутати ефективно співпрацювали в тому числі з попередньою владою. Він не зрадив своїх переконань... Нам зараз в генеральній прокуратурі потрібен важковаговик, який не буде керуватися помстою, який не буде керуватися бажанням розправитися з ким-то. Це буде той генеральний прокурор, який буде виходити виключно з почуття справедливості", - сказав президент.

У Верховній Раді зареєстровано постанову про надання згоди на призначення президентом України Юрія Луценка на посаду генерального прокурора України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини