Порошенко представив нового губернатора Житомирської області

27.10.2016, 16:26
Порошенко представив нового губернатора Житомирської області - Фото
Петро Порошенко та Ігор Гундич (фото - president.gov.ua)
Президент Петро Порошенкоо представив нового голову Житомирської облдержадміністрації Ігоря Гундича під час робочої поїздки в Житомирську область. Про це сказано в  повідомленні на сайті президента.

Глава держави зазначив, що Гундич став переможцем конкурсу на зайняття цієї посади, який проводився відповідно до вимог законодавства.

Президент вручив посвідчення новому керівнику та зауважив, що Житомирщині пощастило з новим головою ОДА і він з честю впорається з покладеними на нього завданнями.

"Політична стабільність і реформаторство Житомирської області будуть збережені, а питання інвестицій, дорожнього будівництва і антикорупційності, питання чесних і прозорих виборів, захисту соціально незахищених, підвищення заробітної плати і ті завдання, які я поставив, разом цією загальною і потужною командою будуть виконані. Принаймні, хочу підкреслити, що я дивлюся в майбутнє з оптимізмом", - зазначив Порошенко.

Президент також подякував попередньому керівника ОДА Сергія Машковському за роботу. "Він повертається в реальний сектор, але те, що він зробив в області, заслуговує на повагу", - зазначив глава держави.

У свою чергу, Ігор Гундич подякував за довіру, додавши, що вважає своїм обов'язком виправдати надії у втіленні державних реформ. "Не люблю пафосних слів, тому що звик працювати на результат, і переконаний, що ми його покажемо", - зазначив новий глава області.

Петро Порошенко підкреслив, що війна не є приводом для того, щоб уповільнювати реформи. "Ми повинні робити все для того, щоб і в частині створення інвестиційного клімату, і в частині боротьби з корупцією, і в частині впровадження реформ, і в частині децентралізації ми показували приклад всім іншим", - сказав він.

Глава держави підкреслив, що децентралізація зайняла своє міцне місце в структурі реформ України. Ця реформа відбувається за зразком Європейського союзу, але вже зараз в Україну приїжджають за досвідом. Він зазначив, що два роки тому, розмови про децентралізацію, в більшості випадків викликали лише скептичні посмішки.

"Тому що говорили про це давно, 25 років, але коли доходило до головного - передачі коштів і повноважень - нічого не відбувалося", - сказав президент і додав, що в даний час забезпечена бюджетна децентралізація і місцеві бюджети відтепер зросли як мінімум на 50% в порівнянні з минулими роками.

Глава держави підкреслив, на сьогоднішній день кошти місцевих бюджетів збільшено в 5-6 разів і вони можуть бути спрямовані на розвиток територій.

Крім того, об'єднані громади мають можливість провести вибори і вони відбудуться в грудні цього року. Президент наголосив на важливості організації і проведення цих виборів відповідно до закону і з дотриманням всіх демократичних вимог.

Говорячи про переваги децентралізації, президент нагадав, що разом зі збільшенням фінансування, громади отримали і великі повноваження і тепер для вирішення тих чи інших питань немає потреби кожного разу їхати в столицю.

Глава держави також нагадав про дерегуляцію і скасування непотрібних дозволів. Як наслідок - поліпшення ситуації в боротьбі з корупцією. Введення електронних закупівель, розширення мережі центрів надання адміністративних послуг.

"Зекономлено вже сотні мільярдів гривень, і тільки сліпий не побачив, що було зроблено і що буде робитися далі", - зазначив він.

"Оборона, зовнішня політика, антикорупційні реформи, децентралізація, дерегулювання, почали судову реформу, дуже важлива. У жодній країні світу за півроку не перезавантажували повністю судову систему, а в Україні з 1 жовтня цей процес почався і найближчим часом буде оголошено конкурси на формування нового, прозорого, того, що буде викликати довіру людей, Верховного суду України замість вищих спеціалізованих судів і старого Верховного суду", - зазначив Порошенко.

"Це все вдалося зробити тільки тому, що є об'єднання - президента, прем'єра, парламентської коаліції та місцевих рад. Коли разом - все можемо зробити і ніхто, ніякий зовнішній агресор або п'ята колона, не дестабілізує ситуацію всередині держави", - додав він.

Серед актуальних питань продовження реформування глава держави назвав поліпшення інвестиційного клімату в державі для підвищення рівня економіки і країни в рейтингу Doing business, а також проведення податкової реформи, яка передбачає "кардинальну зміну всієї системи".

Президент також зазначив, що рішення про підвищення мінімальної зарплати це ще один крок в боротьбі з бідністю і поліпшення добробуту українців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю